Hrvatska će igrati za brončano odličje na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Varaždinu

| 11.8.2023. u 22:06h | Objavljeno u Sport

Na Svjetskom rukometnom prvenstvu U19, koje se od 2. do 13. ovoga igra u Korpivnici, Opatiji, Rijeci i Varaždinu hrvatska rukometna reprezentacija igrat će u nedjelju protiv Egipta za brončanu medalju.

U večerašnjem polufinalu, koje je odigrano u varaždinskoj Areni, reprezentacija Hrvatske izgubila je od Španjolske rezultatom 37:29, poluvrijeme 15:11 za španjolski sastav.

Najefikasniji u hrvatskoj vrsti bio je Franko Krstić s 9 golova,dok je Tin Herceg imao 11 obrana.

U drugom polufinalu Danska je pobijedila Egipat, 39:35. Finale je na rasporedu u nedjelju u 20 sati, dok će se susret za 3. mjesto igrati od 17 sati i 30 minuta.

U utakmicama za poredak od 5. do 8. mjesta Portugal je nakon izvođenja sedmeraca pobijedio Farske Otoke 41:40, dok je Njemačka bila bolja od Norveške 35:30.