Grafičar "premostio" veliku prepreku na putu do naslova, slavio u derbiju protiv Podravca Foto: Martin Novosel

| 10.2.2020. u 08:45h | Objavljeno u Sport

U 14. kolu Druge muške lige Sjever, Grafičar je na domaćem terenu preskočio veliku prepreku na putu do naslova pobijedivši u derbiju Podravca iz Virja.

Grafičar je u Ludbregu na domaćem terenu u derbiju kola svladao jednu od najboljih ekipa prvenstva Podravca iz Virja s 86:76 (22:14, 24:21, 21:10,19:31). Pobjeda nikada nije bila upitna s obzirom da su do kraja treće četvrtine imali visoko 67:45 vodstvo. Najbolji strijelac domaće momčadi bio je Ante Božić koji je zabio 31 koš, dok je Mario Novak zabio 18 koševa za slavlje Grafičara.

U županijskom derbiju između domaćina Ivančice iz Ivanca i trakošćanske Labrade 1971 Žurko, pobjedu je uzela domaća momčad s rezultatom 84:63 (21:15, 24:23, 27:9, 12:15). Domaćin je dobio sve četvrtine osim zadnje. D. Herceg i F. Rožman su bili najbolji strijelci u redovima pobjednika s 26 i 23 koša, dok je dobru utakmicu u redovima Labrade imao samo kapetan L. Vujatović s 26 koševa.

Vindija se na gostovanju kod Radnika iz Križevaca dobro držala prve dvije četvrtine, pala u trećoj, i skoro napravila povratak u četvrtoj, ali je na kraju izgubila s 91:85 (18:27, 24:14, 31:17, 18:27). Najbolji u porazu Vindije su bili M. Kapustić s 23 i D. Mihoković s 22 koša.

Nakon 14 odigranih kola, Grafičar je i dalje vodeći s 12 pobjeda i jednim porazom, Labrada je sedma s pet pobjeda i osam poraza, osma Ivančica ima pet pobjeda i sedam poraza, dok je Vindija posljednja 11. s dvije pobjede i 10 poraza.

U idućem kolu se igra županijski derbi između Vindije i Grafičara, Labrada će ugostiti Virku, a Ivančica gostuje kod Petra Zrinskog.