Varaždin tri kola prije kraja prvenstva zaostaje za drugoplasiranom Goricom 6 bodova Foto: HNTV

Gorica ipak bolja od Varaždina 4:2 u borbi za Prvu HNL

| 28.4.2018. u 16:25h | Objavljeno u Sport

Unatoč velikoj podrški s tribina stadiona u Velikoj Gorici, nogometaši NK Varaždina nisu uspjeli pobijediti u 29. kolu Druge HNL, domaći sastav Gorice te se bodovno izjednačiti s njima na drugom mjestu. Varaždin je izgubio 4:2.

Domaćin je poveo golom Matoševića u 36. minuti, Senić je za Varaždin u 42. minuti zabio izjednačujući gol za 1:1, dok se na poluvrijeme išlo vodstvom domaćina 2:1, strijelac je ponovno za Goricu bio Matošević u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Nije se dugo čekalo za novim golom u drugom poluvremenu, Marina Gorici u 52. minuti donosi prednost od 3:1. U 76. minuti Drožđek je smanjio prednost domaćina na 3:2 golom iz kaznenog udarca, a konačna odluka o pobjedniku je pala u 2. minuti sudačke nadoknade golom Astafeija za konačnih 4:2.

Gorica (42) na tablici sada ima 6 bodova prednosti na drugom mjestu ispred trećeplasiranog Varaždina (36), a već u idućem 30. kolu u goste varaždinskom sastavu dolazi vodeća momčad lige GNK Dinamo II.