Varaždin osvajač Kupa ŽNS-a Varaždin za sezonu 2019/2020 Foto: Martin Novosel

FOTO Varaždin protiv Ivančice obranio titulu nakon raspucavanja s bijele točke

| 5.8.2020. u 21:33h | Objavljeno u Sport

Nogometaši Varaždina su danas gostovali u Ivancu gdje su protiv domaće Ivančice odigrali finale Kupa ŽNS-a Varaždin, a slavili su tek nakon raspucavanja s bijele točke.

Varaždin je u vodstvo stigao golom Leona Benka u 15. minuti susreta. Mogao je Varaždin riješiti susret već u regularnom dijelu utakmice, ali su domaćini na golu imali raspoloženog vratara Marka Posavca koji je u par navrata skidao loptu s gol linije. Umjesto lagane pobjede Varaždina, domaćin je golom Nikole Kolareka u 72. minuti ipak izjednačio susret te se nakon 90 minuta igre išlo na lutriju udaraca s bijele točke.

Tragičar susreta bio je Neven Vukman, bivši "krojač" i jedan od najiskusnijih igrača Ivančice, koji nije iskoristio promašaj Vinka Petkovića iz redova Varaždina te tako imao priliku domaćinu donijeti titulu, ali je njegov udarac obranio Oliver Zelenika. Varaždin je na kraju slavio s ukupnim rezultatom 8:7.