Susret između Varaždina i Osijeka igra se u ugodnom ambijentu na Gradskom stadionu u Varaždinu Foto: Krešimir Đurić

FOTO Varaždin po prvi puta ove sezone pobijedio momčad Osijeka golom Drožđeka u 39. minuti

| 18.7.2020. u 20:50h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je prvi puta ove sezone pobijedio momčad Osijeka,euro golom Drožđeka u 39. minuti susreta.

Nevistić brani dva udarca prvo Žapera sa 16 metara, a nakon toga i Silve iz blizine.

Igrat će se 5 minuta sudačke nadoknade vremena, opomena Benku.

Igru je napustio Boćkaj, a ušao Beljo.

U 82. minuti dvije izmjene kod Varaždinanigru su napustili Drožđek i obregon, a ušli Benko i Dominik Glavina.

U 77. minuti izmjena kod Osijeka, umjesto Pilja na teren je ušao Beljo.

U 73. minuti nakon ubačaja s lijeve strane pred golom Varaždina Marić je pokušao petom iznenaditi Nevistića, ali nije bilo precioznosti u tom pokušaju.

U 72. minuti i druga izmjena kod Varaždina, igru je napustio Petković a priliku je dobio Posavec.

U 68. minuti s oko 20 metara lijevo iskosa pokušao je Bočkaj, lopta je završila pored lijeve vratnice gola Varaždina.

U 67. minuti izmjena kod Osijeka, umjesto Mancea u igri je Lopa.

U 65. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Tkalčića u igri je Novoselec.

U 62. minuti udarac Bočkaja s oko 18 metara desno iskosa Nevistić hvata bez problema.

U 58. minuti četvrti korner zaredom za Varaždin.

U 55. minuti ubačaj Mamića s lijeve strane Majstorović je zamalo pospremio u svoju mrežu, korner za domaći sastav.

U 49. minuti snažan udarac Mancea s oko 20 metara u desnu stranu gola Varaždina, ponovno sjajno brani Nevistić koji loptu rukama skreće u korner.

Počelo je drugo poluvrijeme velikom prilikom Osijeka, udarac Marića iz neposredne blizine Nevistić je obranio krajnjim naporom i to nogom.

Kraj prvog dijela Varaždin ima prednost od 1:0, euro golom Drožđeka u 39.minuti susreta.

Igrat će se minuta sudačke nadoknade vremena.

U 45. minuti nakon ubačaja Drožđeka s lijeve strane Kolarić je u kaznenom prostoru loptu spustio za Obregina, a ovaj je pogodio gredu gola gostiju.

GOOOL Euro golom Domagoja Drožđeka udarcem s oko 30 metara Varaždin je poveo protiv Osijeka 1:0. Drožđek je na lijevoj strani primio loptu od Đuraseka, krenuo prema sredini, oslobio se Žapera i snažnim udarcem loptu poslao u desni gornji kut nemoćnog vratara Ivušića.

U 35. minuti Drožđek je s lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, ali točno u ruke vratara Ivušića.

U 31. minuti opomenut je Mihael Žaper zbog prekršaja nad Senićem pred golom Varaždina,

U tijeku je 25 minuta i dalje nema golova na Gradskom stadionu u Varaždinu.

U 20. minuti momčad Varaždina izgubila je loptu na sredini terena,krenula je akcija Osijeka po lijevoj strani,. Bočkaj je ubacio loptu u kazneni prostor, gdje je na loptu srećom zakasnio Ndockyt.

U 12. minuti opomenut je Kolarić zbog prekršaja nad Talysem u dijelu terena koji pripada Osijeku.

U 9. minuti zatresla se lijeva vratnica gola Varaždina nakon udarca Ndockyta, a odbijenu loptu Marić je potpuno sam i neometan iz neposredne blizine poslao izvan igrališta, pored desne vratnice Nevistića. Da je i pogodio gol mu ne bi bio priznat zbog zaleđa.

Varaždin je u plavim, a Osijek u crvenim garniturama dresova.Osijek na južnoj tribini ima podršku svojih dvjestotinjak najvjernijih navijača, što i ne čudi jer ovaj susret za njihovu momčad ima veliki značaj. Naime Osijek se bori za drugo mjesto na tablici, koje donosi kvalifikacije za Ligu prvaka, dok je Varaždin i prije ove utakmice osigurao ostanak u prvoligaškom društvu i slijedeće sezone. U dosadašnja triu međusobna susreta Varaždina i Osijeka dva su završila bez pobjednika, a u jednoj je utakmici slavio Osijek.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu u 18 sati i 55 minuta počela je utakmica 35.,pretposlednjeg kola HT Prve lige između Varaždina i Osijeka, najuspješnijih momčadi po bodovnom učinku u četvrtom krugu prvenstva. Varaždin u svojim redovima nema Teklića, koji će zbog ozljede leđa izbivati s terena do kraja sezone dok kod Osijeka nema ozlijeđrnih Jugovića i Kleinheislera i požutjelog Špoljarića.

Varaždin je utakmicu počeo u sastavu : Nevistić, Tkalčić, Stolnik, Rodin,Mamić, Kolarić, Senić, Đurasek,Petković, Drožđek i Obregon. Osijek je počeo u sastavu: Ivušić, Silva, Škorić, Majstorović, Talys, Ndockyt, Žaper, Pilj, Bočkaj, Marić i Mance. Sudac ovog susreta je Ivan Vučković iz Zagreba.