Bednja je pružila dobar otpor favoriziranom Varaždinu Foto: Dražen Novosel

| 28.5.2019. u 19:18h | Objavljeno u Sport

U prvom finalnom susretu Kupa Županijskog nogometnog saveza, koji je danas poslijepodne odigran u Beletincu na igralištu Kod mosta pred oko 400 gledatelja, budući prvoligaš Varaždin očekivano je pobijedio domaćeg četvrtoligaša, sastav Bednje, rezultatom 4:0 i tako već osigurao trofej u ovom natjecanju.

Varaždin koji je odigrao u kombiniranom sastavu bez Jerteca, Benka, Stolnik, Sambolec i Perkovića u vodstvo je došao u 33. minuti golom Mateja Senića udarcem iz blizine nakon gužve.

Domaćin je pružio solidan otpor favoriziranom gostu, a veliku prigodu potkraj prvog dijela imao je Ante Ivančić koji pred golom Gavranovića, a nakon ubačaja Đurina, nije uspio zahvatiti loptu na željeni način.

U nastavku susreta trener Varaždina Branko Karačić napravio je dvije izmjene, a novopridošli Junior Osei Patrick Kesse povećao je vodstvo Varaždina nakon udarca u 49. minuti nadmetanja.

Na 3:0 povisio je Emanuel Črnko udarcem glavom nakon ubačaja kapetana Dejana Glavice s desne strane.

Konačnih 4:0 za Varaždin postavio je svojim drugim golom na susretu Matej Senić u 86. minuti udarcem glavom.

Uzvratni će se susret igrati u nedjelju u 16 sati također na igralištu Kod mosta u Beletincu.

Obje su momčadi plasmanom u finale Kupa ŽNS-a izborile nastup u pretkolu hrvatskog Kupa među 64 sastava.