FOTO Prva ŽNL: Remi Mladosti i Zadrugara u Varaždinu, Mladost (VT) slavila u susretu imenjaka Foto: Martin Novosel

| 15.10.2023. u 19:22h | Objavljeno u Sport

U Varaždinskim Toplicama odigran je susret 9. kola Prve ŽNL u kojem se moglo vidjeti puno golova, čak osam, a na kraju je domaća Mladost (VT) slavila sa 5:3 protiv Mladosti iz Sigeca Ludbreškog.

Mladost (VT) je povela 1:0 golom Kristijana Janušića u 6. minuti, ali je gost preokrenuo na 2:1 golovima Marija Kranjca u 9. minuti i Matije Tkalca (KU) u 11. minuti susreta, a nedugo nakon toga je domaćin opet izjednačio na 2:2 drugim pogotkom Janušića u 12. minuti, a ubrzo nakon toga Andrija Potrebica je donio 3:2 prednost domaćinu u 18. minuti, na 4:2 je povisio Nenad Hanc u 60. minuti. Ipak, Razvitak je smanjio rezultat na 4:3 pogotkom Marija Galjufa u 79. minuti, ali je domaćin potvrdio pobjedu pogotkom Matije Huzjaka u 85. minuti susreta za konačnih 5:3. Anđelko Potrebica je isključen s utakmice u 65. minuti susret, skupio je dva žuta kartona prvi u 57. minuti zbog preoštrog starta i drugi u 65. zbog povlačenja protivničkog igrača.

Sloboda (T) je na gostovanju kod Drave-Ajaxa slavila sa 4:0, pogotke su postigli Dominik Biškup u 15. i 51. minuti, Ivan Banec je povećao prednost na 3:0 pogotkom u 75. minuti, dok je konačni rezultat postavio Leon Slunjski u 81. minuti susreta.

Beretinec je također slavio na gostovanju, pobijedili su Čevo sa 3:0. Michael Kralj je zabio za 1:0 u 48. minuti, Marko Lisičak je zabio gol za 2:0 u 60. minuti, dok je konačnih 3:0 postavio Matko Žganec pogotkom iz kaznenog udarca u 88. minuti susreta. Nenad Đurin je za domaćina isključen u 76. minuti utakmice, dobio je izravni crveni karton zbog prekršaja na igraču u izglednoj prilici za postizanje pogotka.

Varaždinska Mladost je na domaćem terenu odigrala 2:2 sa Zadrugarom, ali je ispustila 2:0 prednost. Mladost (Vž) je povela pogotkom Davida Matučca u 39. minuti, na 2:0 je povisio Filip Hajduk u 52. minuti, ali su se gosti uspjeli spasiti poraza pogotcima Darija Struškog u 66. i 79. minuti susreta.

Plitvica (G) je na domaćem terenu slavila protiv Zelengaja sa minimalnih 1:0, a jedini pogodak odluke pao je u 15. minuti susreta, strijelac je bio Valentino Brezovec.