FOTO Polet (T) pobjedom protiv Drave-Ajaxa završio sezonu na drugom mjestu Foto: Martin Novosel

FOTO Polet (T) pobjedom protiv Drave-Ajaxa završio sezonu na drugom mjestu

| 4.7.2021. u 20:35h | Objavljeno u Sport

Danas je odigrano posljednje 26. kolo Prve ŽNL. Polet (T) je na domaćem terenu slavio protiv Drave-Ajaxa sa 4:1. Renato Sakač je zabio za 1:0 vodstvo Poleta (T) u 8. minuti, Karlo Gredelj je zabio za 2:0 u 36. minuti, dok je Ivan Vagjunec zabio za smanjenje vodstva 2:1 u 43. minuti susreta. U drugom poluvremenu, Gredelj je zabio svoj drugi gol za vodstvo Poleta (T) 3:1 u 69. minuti susreta, dok je konačnih 4:1 postavio Sakač svojim drugim golom u 78. minuti susreta. Drava-Ajax je desetkovana u 71. minuti susreta, nakon što se velik broj igrača pobunio na situaciju koja je prethodila golu Poleta (T) za 3:1 jer su smatrali da je bio prekršaj na njihovom igraču prije akcije za gol domaćina, a najkraći kraj je izravnim crvenim kartonom izvukao Matija Marković.

Beretinec je zabio čak devet golova u 9:1 pobjedi protiv Dinama (B). Goran Škundrić, Luka Vesenjak i Igor Margetić su zabili golove za 1:0, 2:0 (KU) i 3:0 (KU) u 11., 24. i 31. minuti susreta, Luka Kokot je u 38. minuti susreta smanjio na 3:1, a idućih šest golova za domaćine su zabili Michael Kralj u 44., Matko Žganec u 63., 67. i 78. minuti te Dominik Bahat u 80. (KU) i 90. minuti susreta.

Prvak Budućnost je na gostovanju kod Poleta (C) odigrala visoki 4:4 remi. Budućnost je imala 4:0 vodstvo, povela je golovima Viktora Eršegovića u 38., Sandi Martan u 44. i 50. te Romana Roga u 46. minuti, ali je domaćin golovima Alena Vorija u 53., Mihaela Domjana u 68., Luke Kutnjaka u 78. i Marka Vidrača u 86. minuti susreta.

Obreš je na kraju ostao i bez trećeg mjesta, nakon što su bili jesenski prvaci i velik dio prvenstva držali drugo mjesto, ali današnjim domaćim 4:3 porazom protiv Slobode (T) se moraju na kraju sezone zadovoljiti četvrtim mjestom. Ivan Plantak je zabio za 1:0 vodstvo Obreša u 13., Sloboda (T) je izjednačila golom Igora Habuzina u 28., Ivan Horvatić je domaćinu vratio prednost golom za 2:1 u 38., Bruno Piskać je zabio za 2:2 golom u 41., u 58. minuti  je Sloboda (T) povela 3:2 drugim golom Igora Habuzina, Ivan Horvatić je svojim drugim golom zabio za izjednačenje u 65., ali je Sloboda (T) na kraju ipak slavila golom Denija Slunjskog u 80. minuti susreta.

U ostalim susretima, Mladost (M) je slavila protiv Plitvice (S) 2:1, Novi Marof je bio bolji od Slobode (Vž) s 5:1, dok je varaždinska Mladost bila bolja od Čeva s 2:0.