FOTO PK Takt osvojio tri naslova državnih prvaka i 10 medalja na DP-u u Osijeku

VV | 23.6.2023. u 10:23h | Objavljeno u Sport

Sportski natjecatelji plesači i plesačice članovi varaždinskog Plesnog kluba Takt osvojili su novih 3 naslova državnih prvaka i 10 medalja ukupno na državnom prvenstvu u kombinaciji 10 plesova koje se održalo u Osijeku, 17. lipnja 2023. godine u organizaciji ŠPU Feniks i Hrvatskog sportskog plesnog saveza.

Tijekom 2023. godine održana su 3 državna prvenstva, u standardnim plesovima, u latinsko-američkim plesovima te netom održano u kombinaciji 10 plesova na kojima su članovi Plesnog kluba Takt osvojili ukupno nevjerojatne 34 medalje i 12 naslova državnih prvaka/prvakinja. 2023. godina po ovim rezultatima najuspješnija je u povijesti kluba, a Plesni klub Takt Varaždin svrstava među najuspješnije plesne klubove u Republici Hrvatskoj po sportskim rezultatima.

Naslov državnih prvakinja u Osijeku osvojile su Tessa Hrženjak u kategoriji mlađih osnovaca solo, Linda Šoštarek u kategoriji mladeži solo te Marta Majcen u kategoriji U-21 solo.

Srebrne medalje i naslove državnih viceprvaka/viceprvakinja osvojili su Viktoria Ptiček u kategoriji odraslih solo, Marta Majcen u kategoriji starije mladeži solo, Martin Biškup i Vana Grčić u kategoriji mlađih osnovaca – plesni parovi te Matej Bolšec i Karolina Bogović u kategoriji mlađe mladeži – plesni parovi.

Brončane medalje osvojili su Emili Šobak u kategoriji mlađe mladeži solo, Natali Franolić u kategoriji mladeži solo te Borna Habulan Budja i Dita Habuzin u kategoriji osnovci – plesni parovi.

Odlične rezultate imali su i Maja Racanović (4. mjesto U-21 solo i 5. mjesto starija mladež solo), Korina Eršeg (4. mjesto mladež solo), Ivan Pilinger i Anja Strelec (4. mjesto mlađa mladež – plesni parovi), Filip Marčun i Barbara Videc (6. mjesto osnovci – plesni parovi) Ela Alibašić (6. mjesto U-21 solo, 7. mjesto starija mladež solo), Vana Biškup (7. mjesto mlađa mladež solo), Leona Borak (8. mjesto osnovci solo) te Luka Gladović i Elena Majcen (9. mjesto starija mladež – plesni parovi).

Nažalost na Prvenstvu se ozlijedila Luna Papec koja je zbog ozljede morala odustati od daljnjeg natjecanja.