FOTO Novi Marof i Jalžabet u finalu Kupa nakon drame u obje utakmice polufinala Foto: Martin Novosel

FOTO Novi Marof i Jalžabet u finalu Kupa nakon drame u obje utakmice polufinala

| 30.5.2023. u 20:20h | Objavljeno u Sport

Današnjim uzvratnim susretima polufinala županijskog kupa, svoje mjesto u finalu su izborili Novi Marof i Jalžabet.

Novi Marof je na gostovanju kod Podravine izgubio sa 3:1, ali je zbog pobjede na svom terenu sa 2:0 te zabijenog gola u gostima ipak izborio finale protiv favorizirane Podravine iz Ludbrega. Podravina je povela 2:0 golovima Lea Tropšeka u 18. minuti te Elvisa Sabola u 48. minuti, Novi Marof je ipak spriječio raspucavanje s bijele točke golom u 90+1 minuti susreta kada je Mislav Sakač zatresao mrežu domaćina, a Podravina je na kraju drugim golom Lea Tropšeka u 90+3 minuti postavila konačnih 3:1, nedovoljnih za prolazak u finale.

Bednja je na gostovanju imala prednost od 1:0 od 24. minute kada je strijelac bio Filip Holi, prolazak u finale su držali sve do 75. minute kada je Dubravko Car zabio za 1:1 i u konačnici prolazak Jalžabeta u finale.

Finale je na rasporedu 10. lipnja u 18 sati gdje će Novi Marof na svom terenu pokušati iskoristiti prednost domaćeg terena.