Grafičar svladao Međimurje 89:82 Foto: Martin Novosel

| 25.11.2019. u 11:50h | Objavljeno u Sport

U 7. kolu Druge ML Sjever, Labrada 1971 Žurko i Ivančica upisali su poraze, dok su Grafičar i Vindija ostvarili pobjede.

Grafičar je na domaćem terenu dočekao do sada neporaženo Međimurje i nanio im prvi poraz sezone s 89:82 (22:16, 28:16, 21:22, 18:28). Ante Božić zabio je 23 koša, Luka Prprović i Mario Novak su postigli po 18 koševa, dok je Andro Svaty ubacio 16 koševa u pobjedi Ludbrežana.

Veselit se može i Vindija jer je nakon sedam kola stigla do prve pobjede. Na domaćem terenu dočekali su Ivančicu i slavili sa 76:72 (7:12, 17:23, 22:22, 30:15). Pobjeda je stigla u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 30:15, nakon što su krajem treće četvrtine gubili 57:46. Igor Jakšić je predvodio varaždinsku momčad do slavlja s 24 koša, Domagoj Mihoković je postigao 15, a Karlo Kuparić 13 koševa, dok je u redovima Ivančice D. Herceg ubacio 22 koša.

Labrada je gostovala kod Koprivnice i izgubila s 83:70 (27:25, 22:17, 15:13, 19:15). Najbolji u porazu Labrade bio je L. Blažević s 27 koševa.

Grafičar je treći na tablici s pet pobjeda i jednim porazom, Labrada je šesta s tri pobjede i tri poraza, Ivančica deveta s dvije pobjede i četiri poraza, dok se Vindija pomakla sa zadnjeg 11. mjesta na predzadnje 10. mjesto.

U 8. kolu Grafičar gostuje kod Bjelovara, Ivančica je domaćin Radniku iz Križevaca, Labrada je domaćin vodećem Podravcu iz Virja, a Vindija odlazi na gostovanje kod posljednje momčadi lige Virke.