FOTO Elitna liga: Bednja na korak do jesenskog naslova, Polet (T) uvjerljiv u Gojancu Foto: Martin Novosel

VV | 13.11.2022. u 17:08h | Objavljeno u Sport

Bednja je gostovala kod Poleta (C) u sklopu današnjeg 13. kola Elitne lige i ostvarila 11. pobjedu sezone svladavši svojeg domaćina sa 3:0. Bednja je nakon prvog poluvremena imala prednost od 2:0 golovima Nike Ivančića u 27. minuti te Roberta Bregovića u 38. minuti susreta, dok je konačnih 3:0 postavio Valerio Puškadija u 85. minuti susreta. Ovom pobjedom, Bednja ima tri boda prednosti na tablici ispred drugoplasiranog Poleta (T) uoči posljednjeg kola i dovoljan će biti i bod u idućem kolu da osiguraju prvo mjesto na tablici preko zime.

Polet (T) je gostovao kod Plitvice (G) i ostvario visoku 8:0 pobjedu. Čak sedam igrača Poleta (T) se upisalo u strijelce, a zabijali su redom Nikola Modrić u 13. minuti (KU), Kristijan Janušić u 27. minuti, Denis Bartolec u 55. minuti, David Pofuk u 60. i 86. minuti, Dino Ratković u 76. minuti, Karlo Šimek u 82. minuti te Nikola Katalenić u 88. minuti susreta.

Jalžabet je na domaćem terenu svladao Budućnost (V) sa 3:1. Jurica Cafuk je autogolom u 34. minuti donio prednost Jalžabetu, na 2:0 je povisio Marko Premužić u 50. minuti, na 2:1 je smanjio Dario Presečki u 55. minuti, dok je konačnih 3:1 postavio Marko Lučić u 85. minuti susreta.

Mladost (M) je najteže stigla do pobjede u susretu protiv Dubravke-Zagorca, slavili su na kraju s 2:1. Nakon što je Mladost (M) povela golom Marka Kovačića u 6. minuti susreta, na rezultat 1:1 je poravnao Florijan Sambolek u 19. minuti, a susret je prelomljen u 82. minuti golom Margeta Piskača.