Unatoč lošoj igri svoje reprezentacije, njemački navijači su se na kraju veselili pobjedi Foto: Martin Novosel

| 19.1.2018. u 19:52h | Objavljeno u Sport

Česi nastavljaju iznenađivati svojim igrama na ovom Europskom rukometnom prvenstvu i iako nisu pobijedili protiv Nijemaca u prvom susretu druge faze polufinalne skupine u Areni Varaždin, vodili su u ovom susretu sve do zadnjih 10 minuta susreta, a nakon toga Nijemci preuzimaju vodstvo i dolaze do sigurne pobjede 22:19.

Arena Varaždin nije bila uobičajeno popunjena kao u prijašnjim susretima kada su Mađari pohodili Varaždinom, ali su navijači i dalje imali puno dobrog za vidjeti. Česi su tijekom prvog poluvremena imali bolju igru i na odmor su otišli s minimalnom prednošću 10:9. Česi su i nastavku bili bolji, ali evidentan pad u igri dogodio se oko 50. minute. Nijemci to koriste i s vodstvom od 3 gola razlike ulaze u zadnjih pet minuta susreta što je bilo dovoljno za pobjedu neuvjerljivih aktualnih prvaka Europe.

Najbolji strijelac Češke je bio Tomas Čip sa 6 golova, dok je kod Nijemaca najbolji strijelac bio Steffen Fath sa 8 golova. Najboljim igračem susreta proglašen je Fath.

Sljedeći susret u Areni Varraždin na rasporedu je od 20 sati i 30 minuta, a bit će između Slovenije i Danske.