FOTO Četiri zlata na Prvenstvu Hrvatske za varaždinske višebojce Foto: AK Sloboda

FOTO Četiri zlata na Prvenstvu Hrvatske za varaždinske višebojce

VV | 3.5.2021. u 07:54h | Objavljeno u Sport

U Varaždinu se 1. i 2. svibnja održalo Prvenstvo Hrvatske u višebojima. Odazvalo se 160 natjecatelja iz Hrvatske, Češke i Slovenije. Atletski klub Sloboda Varaždin je imao pet predstavnika od kojih je njih četvero osvojilo zlatnu medalju.

Klara Koščak je u svom prvom seniorskom sedmoboju osvojila zlato s 5615 boda čime je srušila državni seniorski i juniorski rekord. Prijašnji hrvatski rekord Lucije Cvitanović je postavljen 2016. godine i iznosio je 5611 boda. Klara je Pobijedila u 6 od 7 disciplina sedmoboja. Pobjede je ostvarila na 200 m (24,51), na 100 m prepone (13,89), u bacanju kugle (10,53), na 800 m (2:20,97), u skoku u dalj (6,05), u bacanju koplja (40,60), a u disciplini skok u vis (1,63) je osvojila 2. mjesto.

Jana Koščak je u šestoboju u kategoriji kadetkinje osvojila 1. mjesto s ukupno 4612 bodova. Tim je rezultatom rušila hrvatski rekord za 100 bodova koji je prije držala ona sama. Jana je od 6 disciplina pobijedila u čak 5 njih. Pobjedu je odnijela na 100 m s preponama (14,34), u skoku u vis (1,72), u bacanju kugle (12,23), u skoku u dalj (5,20) i u bacanju koplja (44,95) dok je na 600 m osvojila 2. mjesto (1:45,18).

U kategoriji kadeta Janko Kišak je u osmoboju osvojio zlatnu medalju s 5127 bodova. Janko je u pobijedio na 100 m (11,65), na 300 m (37,55), u skoku u dalj (6,71), u bacanju kugle (11,72), na 100 m prepone (13,61), u skoku u vis (1,72), u bacanu koplja (36,37) do je u trci na 1000 m osvojio 4. mjesto (3:15,49)

Roko Farkaš je u svojem prvom desetoboju u kategoriji mlađih juniora osvojio 1. mjesto s 6221 bodom. Roko je pobijedio na 100 m (11,09), u skoku u vis (1,82), u bacanju koplja (46,89), u bacanju diska (34,81), u skoku s motkom (3,00), na 100 m prepone (15,25) i u bacanju kugle. Drugo mjesto je osvojio na 400 m (53,33), u skoku u dalj (6,65)i na 1500 m (5:38,00).

Najmlađi natjecatelj u kategoriji mlađih kadeta je bio Marko Zrnić. Marko je osvojio ukupno 5. mjesto s 1720 bodova. Njegova najbolje plasirana i bodovana disciplina je 60 m kojih je otrčao za 8,69 sekundi.
- Velike čestitke osvajačima medalja i njihovom treneru Patriku Koščaku - poručuju iz AK Sloboda Varaždin.