EYOF 2022. Članica varaždinske Slobode Jana Koščak danas osvojila zlatnu medalju u skoku u vis

| 29.7.2022. u 12:32h | Objavljeno u Sport

Članica varaždinskog Atletskog kluba Sloboda Jana Koščak pobijedla je u današnjem finalu skoka u vis na na 16. izdanju EYOF-a,Europskog olimpijskog festivala mladih u Banskoj Bystrici.

Nakon što je jučer poslijepodne u kvalifikacijama izborila nastup u finalu, Koščak je slavila s preskočenih 184 centimetra, ispred predstavnice Srbije Nikoline Pejatović sa 182 centimetra, dok je brončana bila Bugarka Iren Saraboyukova s preskočenih 180 centimetara.

Podsjetimo, jučer je član varaždinskog Atletskog kluba Sloboda Janko Kišak osvojio srebrnu medalju u finalu utrke na 110 metara prepone, s novim hrvatskim rekordom.

Kišak je utrku istrčao za 13,74 sekunde, a slavio je češki predstavnik Matyas Zach s rezultatom 13.60.