EP u stolnom tenisu: Juniorke od 19.30 igraju za ostanak u prvoj diviziji, juniori zauzeli peto mjesto

| 21.7.2021. u 15:49h | Objavljeno u Sport

Na Europskom prvenstvu u stolnom tenisu za kadete i juniore, koje se od 18. srpnja do 2. kolovoza održava u varaždinskoj Areni, hrvatska ženska juniorska reprezentacija, u čijem sastavu su i tri varaždinske igračice Bruna Borovec, Ivona Štriga i Janja Matijašec, od 19.30 sati igrat će meč sa Slovačkom.

U slučaju pobjede sljedeće EP će startati iz I. divizije, a u slučaju poraza opet će kretati iz II. divizije. Juniorke su u razigravanju od 9. do 16. mjesta poražene od Češke s 3:0, a nakon toga su u razigravanju od 13. do 16. mjesta svladane od Španjolske s 3:2.

Hrvatska muška juniorska reprezentacija je u borbi od 5. do 8. mjesta svladala Švedsku s 3:1 čime su na kraju osvojili peto mjesto. Malo je nedostajalo da hrvatska reprezentacija ulaskom među četiri najbolje ekipe osvoje najmanje brončanu medalju, ali Španjolska je slavila s 3:2.