Elitna liga: Ivančica sedmicom svladala Novi Marof, Plitvica (G) do nove pobjede na gostovanju Foto: Martin Novosel

| 13.5.2023. u 19:37h | Objavljeno u Sport

Danas je zbog odgode susreta Bednje i Nedeljanca, odigran samo jedan susret Lige za prvaka u Elitnoj ligi u kojem je domaća Ivančica uvjerljivo sa 7:0 svladala Novi Marof koji se očigledno čuva za uzvratni susret protiv Podravine u polufinalu Kupa. Golijada je počela već u 4. minuti susreta, a strijelci su redom bili Emil Martinčević u 4. i 20. minuti, Ivan Kostelac u 37. i 45. minuti, Erik Vincetić u 41. minuti, Sven Hrgar u 73. minuti te Patrik Varga u 86. minuti susreta.

U Ligi za ostanak su odigrana dva susreta. Plitvica (G) koja se nalazi u najtežoj situaciji u borbi za ostanak u ligi je upisala drugu pobjedu zaredom na gostovanju, a ovaj puta su svladali Zelengaj sa 2:0. Prvi gol je zabio Graia Matheus Santana u 42. minuti susreta, a drugi gol je bio djelo Marka Tkalčeca u 63. minuti susreta.

Susret između Jalžabeta i Dubravke-Zagorca je ostao bez pobjednika 2:2. Nikola Horvat je u 4. minuti donio prednost Jalžabetu, na 1:1 je izjednačio Florijan Sambolek u 51, minuti, pogotkom Davora Amanovića u 72. minuti susreta, Jalžabet ponovno vodi, a pogotkom Luke Kaniškog u 85. minuti, Dubravka-Zagorac je spasila bod.