Druga ML Sjever: Pobjede Varaždina i Ivančice Foto: Martin Novosel

Druga ML Sjever: Pobjede Varaždina i Ivančice

vv | 27.11.2023. u 08:10h | Objavljeno u Sport

U osmom kolu Druge muške lige Sjever, oba domaća predstavnika su upisala pobjede. Varaždin je slavio na domaćem terenu protiv Koprivnice sa 100:70, dok je Ivančica također na domaćem terenu slavila sa 94:65 protiv Labrade 1971 Žurko.

Varaždin je već do poluvremena imao prednost od 19 koševa razlike, a do kraja treće četvrtine su vodili sa 79:52. Najbolji strijelac je bio Luka Čevra sa 15 koševa, dok su po 13 koševa zabili Luka Prprović, Sven Olah i Petar Košćak, najbolji strijelac gostiju bio je D. Mihoković sa 26 koševa.

Ivančica je nešto teže došla do pobjede, nakon prvog poluvremena gubili su sa 35:36, ali su suret prelomili u trećoj četvrtini (33:8) i poveli s uvjerljivih 68:44. Najbolji strijelac Ivančice bio je Filip Rožman sa 24 koševa, dok je u redovima gostiju najbolji strijelac bio P. Bašić s 19 koševa.

Varaždin je trenutno trećeplasiran sastav lige sa šest pobjeda i dva poraza, a Ivančica sedmoplasirana sa tri pobjede i pet poraza. U sljedećem devetom kolu, Varaždin ide u goste Vediju, a Ivančica ide kod Virke.