Dretar Karić i Mužinić Vincetić poražene u četvrtfinalu SP-a u para stolnom tenisu

| 9.11.2022. u 10:21h | Objavljeno u Sport

U španjolskoj Granadi započelo je Svjetsko prvenstvo u para stolnom tenisu na kojem nastupa rekordnih 326 sportaša iz 51 zemlje, među kojima i četvero hrvatskih predstavnika.

Hrvatske boje brani četvero predstavnika. Anđela Mužinić Vincetić i Helena Dretar Karić u kategoriji 3, Mirjana Lučić u kategoriji 9, te Borna Zohil u kategoriji 8. Prvi put na prvenstvu će se dijeliti i medalje u mješovitim parovima kako bi se poboljšala ravnopravnost spolova.

Svi mečevi se igraju u dvorani Palacio de los Deportes koja ima osam stolova i ekran od 30 metara koji ispunjava jednu stranu arene.

Prvo su startala natjecanja u parovima. Hrvatske parastolnotenisačice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić, koje su nakon srebra na paraolimpijskim igrama u Riju osvojile i broncu u Tokiju, u 1. su kole pobijedile Brazilke Thais Fragu i Yoyce de Oliveiru sa 3-1 (9-11, 11-4, 11-9, 11-7). Nažalost, u četvrtfinalu su ispale od Koreanki Jiyu Yoon i Young Jung sa 2-3 (11-9, 7-11, 11-9, 9-11, 6-11).

Osvajačice dvije medalje na svjetskim prvenstvima (srebro u Bratislavi 2017. i bronca u Pekingu 2014.) su vodile 1-0 i 2-1, ali su nažalost izgubile.

Hrvatske predstavnike sada očekuju nastupi u pojedinačnoj konkurenciji.