Petra Špicar osvojila prvo mjesto u troskoku Foto: AK Sloboda

David Šalamon dvostruki prvak, naslovi za Želimorsku i Špicar

| 27.6.2017. u 17:29h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda varaždinska Sloboda je bila domaćin otvorenog pojedinačnog Prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke u atletici. Uz odličnu organizaciju natjecanja, postignuti su i izvanredni rezultati domaćih atletičara.

Na najviše postolje se dva puta popeo David Šalamon slaveći na 400 m (48,71 s) i 200 m sa osobnim rekordom (21,88 s). Time je ponovio uspjeh od prošle godine kada je također bio dvostruki prvak.

Franja Želimorski u bacanju koplja 600 g također s novim osobnim rekordom 49,84 m i Petra Špicar u troskoku s doskokom na 11,44 m osvojili prva mjesta.

Franja i David su tim rezultatima izborili odlazak na juniorsko prvenstvo Balkana koje će se održati 1. i 2. srpnja u rumunjskom gradu Pitestiu, dok Petra od 24. do 30. lipnja u francuski grad Nancy na Svjetskom prvenstvo učenika srednjih škola.

Medalje su još osvojili Orhidea Leščak, srebro na 100 m s preponama i osobnim rekordom 15,05 s, Jan Ožeg, srebro u bacanju kladiva 6 kg s osobnim rekordom 50,60m, Ena Krebelj, broncu na 100 m s osobnim rekordom 12,29 s i još jednu broncu štafeta 4×100 m juniorki AK Slobode (Rahela Leščak, Ena Krebelj, Petra Špicar i Orhidea Leščak) u vremenu 49,62s. S četiri zlata, dva srebra i dvije bronce AK Sloboda je u konkurenciji 24 kluba koji su nastupili na ovom natjecanju zauzeo visoko treće mjesto.