Dabrovi u Ligi za prvaka i drugi puta ove sezone slavili u Poreču

| 31.3.2018. u 20:39h | Objavljeno u Sport

U susretu 2. kola Lige za prvaka večeras je momčad GRK Varaždina 1930 pobijedila u Poreču istoimenog domaćina rezultatom 23:21, poluvrijeme 10:10. Bila je to druga pobjeda Dabrova ove sezone nad Porečom u gostima.

Nakon početnog vodstva varaždinske momčadi od 5:1 uslijedio je time out domaće klupe u 8. minuti, poslije čega je momčad Poreča izjednačila rezultat na 8:8 u 23. minuti nadmetanja, a s neriješenim se rezultatom,10:10, otišlo i na odmor.

I u nastavku utakmice rezultat je bio izjednačen sve do 37. minute, kada je na semaforu bilo 13:13, a onda su se Dabrovi počeli odvajati od Poreča, s time da su najveću prednost od četiri gola,18:14, imali u 43. minuti nadmetanja.Na kraju je završilo pobjedom Dabrova 23:21.

Najučinkovitiji u varaždinskom sastavu bio je Jakov Vrdoljak sa šest golova, a po 4 su pridodali Dario Černerka i Filip Glavaš, dok je vratar Matija Špikić imao 9 obrana. Kod Poreča šest je golova postigao Filip Perić.

U sljedećem,2. kolu Lige za prvaka GRK Varaždin 1930 će u srijedu,11. travnja, ugostiti Dubravu.