Umag je na poluvremenu držao minimalno vodstvo (17:16) Foto: Mario Šamec

Dabrovi slomili otpor Umaga tek 10 minuta prije kraja susreta

| 30.4.2016. u 20:37h | Objavljeno u Sport

GRK Varaždin 1930 je očekivao domaću pobjedu protiv Umaga u petom kolu Premijer lige za prvaka, ali unatoč rezultatski uvjerljivoj pobjedi 35:28, gosti su tek slomljeni 10 minuta prije kraja susreta.

Umag je na početku susreta iznendao Dabrove i poveo 7:4 nakon prvih devet minuta susreta. Veći dio prvog poluvremena se vodila rezultatski ravnopravna bitka, a gosti su na odmor išli s minimalnim vodstvom (17:16). Prvih 15 minuta drugog poluvremena, odvijao sličan scenarij kao i u prvom poluvremenu, ali nakon toga se domaći sastav konačno počinje odvajati i u 49. minuti dolazi do prvog ozbiljnog vodstva (30:25). Do kraja susreta je to vodstva naraslo na sedam razlike.

U redovima varaždinskog sastava se iskazao Ante Tokić koji je zabio osam golova, Vedran Huđ je pridodao sedam, a po šest golova su zabili Tomislav Hirš i Jurica Vidaček. U srijedu 4. svibnja, GRK Varaždin 1930 igra odgođeni susret trećeg kola Lige za prvaka protiv PPD Zagreba, a koji će se odigrati u 18 sati u dvorani kraj Drave.