Dabrovi ostvarili povijesni plasman u finale hrvatskog Kupa

| 13.5.2016. u 20:32h | Objavljeno u Sport

Momčad Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 plasirala se u finale hrvatskog rukometnog Kupa, koje će se igrati u nedjelju u 18 sati u Umagu, a suparnik će im biti PPD Zagreb. Ovaj povijesni rezultat za varaždinski muški rukomet Dabrovi su ostvarili nakon što su u večerašnjem polufinalnom susretu u Umagu, u sklopu Festivala rukometa, pobijedili momčad zagrebačke Dubrave 26:21, poluvrijeme 11:11.

Nakon početnog vodstva Varaždinaca od 4:0, Dubrava je u 16. minuti izjednačila na 5:5, a zatim i povela 6:5. do poluvremena se igralo gol za gol, do 36. minute i rezultata 14:14, nakon čega su Dabrovi, s dva gola Ivana Horvata, te po jednim Martina Marčeca i Bruno Vili Zobeca u 46. minuti stekli prednost od četiri gola.

U 56. minuti prednost je dosegla i pet golova razlike 23:18, a susret je završio pobjedom GRK Varaždina 1930 rezultatom  26:21. Najučinkovitiji u varaždinskom sastavu, u petoj pobjedi ove sezone nad Dubravom, bili su Ivan Horvat s 8 i Bruno Vili Zobec sa sedam, Petar Grbac četiri i Martin Marčec postigli su s po tri postignuta gola, dok je sjajni vratar Matija Špikić imao 12 obrana. Kod Dubrave Bruno Butorac postigao je šest golova.

U finalu će Dabrovi u nedjelju u 17 sati i 55 minuta igrati protiv PPD zagreba, koji je danas u drugom polufinalu pobijedilo našički Nexe 30:18. Finale će biti u izravnom prijenosu na drugom programu HTV-a.