Cratis Varaždin u posljednjem susretu 2023. poražen kod Ribole Kaštele Foto: Martin Novosel/Arhiva

Cratis Varaždin u posljednjem susretu 2023. poražen kod Ribole Kaštele

vv | 16.12.2023. u 20:28h | Objavljeno u Sport

Ribola Kaštela je  na domaćem terenu u derbiju 11. kola Superlige pobijedila Cratis Varaždin s 3:1 poslije 121 minute dvoboja.

Od samog starta, Cratis je pokazao dobar otpor favoritu. Ribola je vodila s 21:18 pred kraj prvog seta kada je Cratis serijom od pet poena zaredom poveo sa 23:21, ali na kraju ipak nisu uspjeli kapitalizirati taj niz poena, jer su posljednja četiri poena u nizu otišla na stranu Kaštelana. Cratis je osvojio drugi set u trenutku kada je Ribola vodila sa 22:21, ali preostala dva seta bila su lišena veće dramatike i zasluženo su otišla na stranu domaćina sa 25:22 te 25:18.

Ovim porazom, Cratis je završio jesenski dio sezone u Superligi sa šest pobjeda i pet poraza, trenutno zauzima peto mjesto na tablici ispred šeste Marsonije sa istim omjerom pobjeda i poraza kao Cratis te iza četvrtoplasiranog Centrometala sa devet pobjeda i dva poraza. Prvenstvo u Superligi Cratis Varaždin nastavlja krajem siječnja, na gostovanju kod Medicinara Trnja u sklopu 12. kola.