Članovima Kajak kanu kluba Varteks tri zlata i srebro na Jesenskom spustu na Savi u Zagrebu Foto: Borna Valjak

| 13.11.2022. u 19:55h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su jučer na Jesenskom spustu na Savi u Zagrebu. Na stazi dužine 4,5 kilometra nastupilo je 50 posada iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Varaždinci su bili uspješni i osvojili 4 medalje.

Prva mjesta od Varaždinaca osvojili su u konkurenciji kajaka jednosjeda polaznika škole kajaka Borna Valjak, kod kadetkinja Hana Valjak, te u turističkom kanu dvosjedu Darko Tomašek i Igor Krajcar. Drugo mjesto osvojio je u kajaku jednosjedu među mlađim kadetima Marin Bjeliš.

Danas je pod savskim mostovima održana 3. utrka Kupa mladih Grada Zagreba u slalomu na kojoj je u kajaku jednosjedu kod kadetkinja pobijedila Hana Valjak kao i Borna Valjak kod polaznika škole kajaka.

U kajaku kod mlađih kadeta Neo Vugrek bio je 4., a Marin Bjeliš zauzeo je 5. mjesto.