Članovi Baroka koji su nastupili na plivačkom natjecanju u Sesvetama

Članovima Baroka 22 medalje na 8. mini GP “MEDO” u Sesvetama

| 22.1.2019. u 09:21h | Objavljeno u Sport

Na bazenu „Novi Jelkovec“ u Sesvetama, održan je 8. mini GP “MEDO”, u organizaciji PK Medveščak. PK Barok je predstavljalo 22 mlađih kadeta i kadeta, koji su nastavili uspješan niz i u 2019. godini te osvojili 22 medalje.

U kategoriji kadetkinja najuspješnije su bile Nika Dobovičnik sa osvojenom broncom u disciplini 100 m leđno i Anamarija Zavrtnik  sa osvojenim zlatom u disciplini 400 m mješovito, te 2 srebra u disciplinama 200 m leptir i 100 m slobodno.

Kod kadeta, briljirao je Luka Štumberger sa zlatnom medaljom u disciplini 200 m prsno, te dvije srebrne u disciplinama 400 m mješovito i 100 m prsno. Luka Kokotec  je osvojio srebro u disciplini 200 m leđno, a Niko Balenta je bio dva puta treći na 400 m slobodno i 200 m leptir.

U kategoriji ml. kadeta izvrstan je bio Mihael Kolarek sa osvojena tri zlata u disciplinama 100 m delfin, 200 m mješovito i 200 m leptir, te srebrom u disciplini 400 m slobodno. Mihael je u disciplini 200 m leptir ostvario A normu za nadolazeće kadetsko Prvenstvo Hrvatske.

U kategoriji mlađih kadetkinja, Ivona Jurković  je osvojila 3 srebra u disciplinama 100 i 200 m leđno, te 800 m slobodno te ostvarila i A normu na 800 slobodno.

Ponovno je oduševila i Sara Marković sa osvojena 3 zlata u disciplinama 100 i 400 m slobodno i 400 m mješovito. U disciplini 200 m leptir bila je druga, a na 200 m mješovito – treća.

Posebno treba istaknuti da je Sara osvojila pehar za najvrjedniji zbroj rezultata u 4 discipline te je proglašena najboljom mlađom kadetkinjom ovog natjecanja.

Isplivana su 84 osobna rekorda, a svoje najbolje rezultate u većini disciplina isplivali su David Vizjak, Leona Juriša, Filip Kukec, Rina Rogina, Patricija Švetak, Petra Švetak, Ana Pitner, Vedran Šavor, Teodora Liber Kos, Anja Mirilović, Ivan Turkalj i Lovro Črnila.

Posebno izdvajamo Hanu Ivanković koja je isplivala A normu u disciplini 800m slobodno i Mašu Manojlović koja je također isplivala A normu za nastup na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u disciplini 100m prsno.