Članovi varaždinskog Baroka uspješni u Koprivnici

| 6.11.2016. u 16:28h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog PK Barok, nastupili su na "7. Plivačkom kupu grada Koprivnice". Klub je predstavljalo 56 plivačica i plivača, što je,dosad, najveći broj u povijesti kluba, a ujedno su bili najbrojniji klub na ovom natjecanju.

U konkurenciji 356 plivača iz 13 klubova, ostvareno je niz zapaženih rezultata i plasmana. Bela Mitrović osvojila je zlato na 50m delfin i bronca na 50m slobodno u D kategoriji. Beata Dmitrović bila je srebrna na 100m slobodno, također u D kategoriji. Ivan Šoić osvojio je zlato na 50m prsno u D kategoriji. Leona Juriša bila je srebrna na 50m leđno i brončana na 50m delfin u C kategoriji. Erik Hunjek osvojio je broncu na 50m leđno u B kategoriji, a Petra Gašparac bila je bronačan na 50m leđno u A kategoriji.

Treba istaknuti i Niku Dobovičnik, Mateja Čoka, Brunu Obrstara i Niku Balentu koji su bili nadomak medalja.  Nika je doplivala do 4. mjesta na 100 m slobodno, te do 5. mjesta na 50m slobodno u B kategoriji.  Matej je zauzeo dva 4. mjesta i to na 50m leptir i 50m leđno u A kategoriji.
Bruno je bio 4. na 50m leđno u B kategoriji, dok je Niko ostvario 4.mjesto na 50m delfin.

Plivači Baroka ostvarili su preko 135 osobnih rekorda što je za svaku pohvalu.