Članovi Orijentacijskog kluba Varaždin uspješni na natjecanju na Braču Foto: OK Varaždin

Članovi Orijentacijskog kluba Varaždin uspješni na natjecanju na Braču

Varaždinske vijesti | 7.10.2020. u 18:09h | Objavljeno u Sport

Od 2. do 4. listopada članovi Orijentacijskog kluba Varaždin sudjelovali su na natjecanjima Otvorenog prvenstva Brača (Brač orienteering championship - BrOC), koje je organizirao Orijentacijski klub Maksimir.

U ukupnom poretku trodnevnog natjecanja medalje za Orijentacijski klub Varaždin osvojili su - prvo mjesto Ema Juričan - Open i Ivan Pasquino - M20, drugo mjesto Filip Anadolac - M12, Krunoslav Canjuga - M35, Milan Turkalj - M65 i Predrag Labaš - Open.

U pojedinačnim natjecanjima po danima natjecanja prvog dana trčala se noćna sprint utrka po urbanom području Postire u kojoj su najbolji bili Adam Anadolac u kategoriji M12, Milan Turkalj u kategoriji M65 i Ema Juričan u Open kategoriji zauzevši prvo mjesto. Drugo mjesto osvojili su Krunoslav Canjuga – M35 i Predrag Labaš u Open kategoriji dok su treće mjesto osvojili Ivan Pasquino – M20 i Siniša Lah - M21B.

Drugi dan natjecanja ujedno je bilo Prvenstvo Hrvatske u sprintu u kojoj utrci je prvak Hrvatske u kategoriji M35 Krunoslav Canjuga, dok su ostale plasmane na utrci osvojili Milan Turkalj u kategoriji M65, dok su za treće mjesto istrčali Filip Anadolac u kategoriji M12, Luka Kocijan – M20 i Predrag Labaš u Open kategoriji.

Treći dan natjecanja trčale su se srednje staze Kupa Hrvatske na orijentacijskoj karti Orlovice na Vidovoj gori najvišem otočnom gorju Jadrana. Prvo mjesto Kupa Hrvatske osvojila je Ema Juričan – Open, drugo mjesto osvojio je Predrag Labaš – Open, dok su treće mjesto osvojili Adam Anadolac - M12 i Ivan Pasquino – M20.