Članovi KKK Varteks nastupili na Europskom juniorskom i U 23 prvenstvu u kajak kanu spustu

| 30.8.2021. u 08:43h | Objavljeno u Sport

Na Europskom juniorskom i U 23 prvenstvu u kajak kanu spustu održanom na rijeci Soči u slovenskom Solkanu nastupila su četiri juniorska reprezentativca iz Kajak kanu kluba Varteks.

Vožene su pojedinačne i ekipne utrke u klasičnom spustu na stazi duljine 5 km i kajak sprintu.

U kategoriji kajaka jednosjeda (K1) juniorke nastupila je Klara Dvorski koja se na klasičnom spustu plasirala na 30. mjesto, a u kajak sprintu poboljšala rezultat i plasirala na 26. mjesto.

Kod juniora u klasičnom spustu u kajaku jednosjedu Nikola Novosel zauzeo je 40. mjesto, Matija Fic bio je 43., a Jan Petrić plasirao se na 44. mjesto. U kajak sprintu Novosel je zauzeo 27. mjesto, Petrić 43. mjesto, a Fic se plasirao na 46 mjesto.

U ekipnoj vožnji kajaka (3xK1) Varaždinci su predstavljali Hrvatsku, te se i na klasičnom spustu i kajak sprintu plasirali na 11. mjesto.

Predstojeći vikend održat će se prvenstvo Hrvatske u kajaku i kanuu na divljim vodama za kadete i juniore u disciplinama slalom i sprint, te seniorsko prvenstvo Hrvatske u slalomu na desnom drenažnom jarku HE Dubrava.