Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili na utrkama Europskog kupa u slalomu

Varaždinske vijesti | 2.7.2025. u 15:33h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili proteklog vikenda na utrkama Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije održanim održanoj na rijeci Moll u mjestu Flattach u Austriji.

U konkurenciji više od 170 natjecatelja iz 11 zemalja održane su dvije utrke.

U kajaku jednosjedu kod kadetkinja (U14) Leona Habek plasirala se na 11. mjesto.

Kadet Domagoj Kracik plasirao se na 13., a Domagoj Cerovečki zauzeo je 32. mjesto. Hana Valjak u kajaku jednosjedu kod juniorki (U16) plasirala se na 5. mjesto.

Kod juniora u kajaku Marin Bjeliš bio je 22., Neo Vugrek plasirao se na 25. mjesto, a Viktor Žmegač na 33. mjesto.

U drugoj utrci slaloma Leona Habek zauzela je 12. mjesto. Domagoj Cerovečki bio je na 18., a Domagoj Kracik na 37. mjestu.

Hana Valjak plasirala se na 4. mjesto. Kod juniora u kajaku Marin Bjeliš bio je 15., Neo Vugrek plasirao se na 33. mjesto, a Viktor Žmegač na 34. mjesto.

Dio kadeta i starijih članova kluba nastupili su na spustu duljine 2,5 km održanom na rijeci Muri u Murskom Središću.

Kadeti Lucija Plantak, Borna Valjak i Dino Zgrebec pobijedili su u svojim kategorijama.