Članovi AK Varaždin uspješni na Vanovskom ceneru 2021. Foto: AK Varaždin

Članovi AK Varaždin uspješni na Vanovskom ceneru 2021.

Varaždinske vijesti | 16.6.2021. u 17:55h | Objavljeno u Sport

U subotu, 12. lipnja u Ivanovcu je u organizaciji Udruge sportske rekreacije “Sport za sve”, ranije od uobičajenog termina povodom Dana općine, održana utrka “Vanovski cener 2021”, s najvećim brojem sudionika dosad.

Nastupiti se moglo u glavnoj utrci na 9,3 km i u utrci građana na 2,8 km. Ukupno je u obje utrke nastupilo rekordnih 180 natjecatelja. U glavnoj utrci pobijedio je Mladen Ignac iz AK Međimurja u vremenu 33:30 ispred Zorana Križanića iz AK Varaždin, koji je ovu dionicu pretrčao za 35:15, dok je treće mjesto osvojio Antonio Gložinić (AK Koprivnica) u vremenu 36:08.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Nadica Siladi (AK Međimurje) u vremenu 40:16 ispred članica AK Varaždin: Valentine Vadlja na 2. mjestu (40:58) i Alenke Horvat na 3. mjestu (41:51). Vrlo dobre su još bile i Mia Furdi na 4. mjestu (45:24) te Anica Lacković na 5. mjestu (45:30).

U utrci građana pobijedila je Ana Goričanec iz AK Varaždin, koja je stazu od 2,8 km pretrčala za vrijednih 11:18. Drugo mjesto osvojila je Ivana Zeljko (AK Međimurje) u vremenu 11:36, dok je 3. bila Mirjam Benc u vremenu 12:30.

- U ovoj utrci bi svakako još trebalo istaknuti i pohvaliti mladog Tina Štrigu koji je osvojio odlično 12. mjesto (11:40) u ukupnom plasmanu (ipak mu je tek 12 godina i to su njegove prve utrke). Vrlo dobru utrku otrčala je i Ivana Bunić koja je osvojila 5. mjesto u poretku kod žena (13:36). Naravno da čestitke idu i svim ostalim našim pucama i dečkima koji su uspješno završili utrku - poručili su iz kluba.