Članica Baroka Leona Juriša dvostruka državna prvakinja

Ekipa PK Barok koja je nastupila na PH za kadete na Korčuli Ekipa PK Barok koja je nastupila na PH za kadete na Korčuli

Tijekom vikenda po prvi put na Korčuli, a povodom 90. godina Korčulanskog plivačkog kluba održano je Prvenstvo Hrvatske za kadete, na kojem su pravo nastupa imali samo plivači i plivačice koji su ostvarili zadane kvalifikacijske norme. Plivači i plivačice PK Baroka, drugu godinu zaredom, osvojili su 6 medalja, a u ekipnom plasmanu zauzeli su 4. mjesto, u konkurenciji od 32 kluba.

Najveći uspjeh ostvarila je kadetkinja Leona Juriša koja je osvojila dvije zlatne medalje i tako postala državna prvakinja na 100 i 200 m leđno, te 2 brončane medalje na 400 i 800 m slobodno. Mihael Kolarek osvojio je brončanu medalju na 200 m leptir. Kolarek je ulazno godište na ovom prvenstvu.

Ženska štafeta je po prvi put u povijesti varaždinskog plivanja osvojila brončanu medalju na državnom prvenstvu na 4x100 slobodno u sastavu: Maša Manojlović, Sara Marković, Anja Mirilović i Leona Juriša. Za ekipni plasman zaslužni su Leona Juriša, Anja Mirilović, Maša Manojlović, Sara Marković, Ivona Jurković, Ana Pitner, Rina Rogina, Teodora Liber Kos, Filip Kukec i Mihael Kolarek.