Članica Baroka Hana Ivanković briljirala u Zagrebu i postala četverostruka državna prvakinja

| 2.8.2022. u 09:15h | Objavljeno u Sport

Od 28. do 31. srpnja održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne skupine u 50 m u Zagrebu. Sudjelovalo je 400 natjecatelja iz 36 klubova, a među njima i 11 članova PK Barok i to 8 plivačica i 3 plivača.

Nastupili su Filip Kukec, Mihael Kolarek, Neven Lončarić, Leona Juriša, Hana Ivanković, Rina Rogina, Ana Pitner, Teodora Liber Kos, Anja Mirilović, Maša Manojlović i Patricija Lončarić, a pravo nastupa imali su samo plivačice i plivači koji su ostvarili zadane kvalifikacijske norme.

Najuspješnija je bila juniorka Baroka Hana Ivanković koja je briljirala u svim nastupima te postala četverostruka državna prvakinja u disciplinama 200 i 400 mješovito, 200 leptir i 200 prsno u juniorskoj kategoriji, te osvojila medalje i u mlađe seniorskoj kategoriji. U toj kategoriji bila je srebrna na 200 leptir i 200 mješovito dok je na 400 mješovito i 200 prsno bila „brončana“.

Odličan je bio i Filip Kukec sa broncom na 50 slobodno u mlađe juniorskoj kategoriji, dok su Mihael Kolarek i Leona Juriša bili na zaveslaj do medalje. Kolarek je bio 4. na 800 slobodno, a Juriša 4. na 200 leđno u istoj kategoriji.

Posebno su razveselile mlađe juniorke u štafeti 4x200 slobodno u sastavu Leona Juriša, Anja Mirilović, Ana Pitner i Teodora Liber Kos. U uzbudljivoj utrci osvojile su brončanu medalju, a i ostale dvije šatfete su bile također odlične.

Štafeta 4x100 mješovito mix u sastavu Leona Juriša, Ana Pitner, Filip Kukec, Mihael Kolarek zauzela je 4. mjesto u mlađim juniorima kao i štafeta 4x100 slobodno u sastavu Leona Juriša, Rina Rogina, Teodora Liber Kos i Ana Pitner.

U klubu su posebno ponosni što je Hana Ivanković proglašena najboljom juniorkom u sustavu Grand Prix natjecanja u 2021./2022. godini, te je nagrađena novčanom nagradom.