Četiri medalje za varaždinsku Slobodu na Prvenstvu Hrvatske u štafetama

Varaždinske vijesti | 24.5.2021. u 16:11h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske u štafetama. Nastupilo je gotovo 150 štafeta iz cijele Hrvatske dok su varaždinski Atletski klub Sloboda predstavljalo šestero članova.

Najuspješniji su bili kadeti i kadetkinje u štafeti 4×300 m mix koja je osvojila uvjerljivo prvo mjesto s 2:42,30 što je čak 6 sekundi ispred drugoplasiranih. Atletičari i atletičarke su štafetu trčale u sastavu Jura Šarkanji, Jana Koščak, Helena Posavec, Janko Kišak.

U mješovitoj štafeti 4×100 m Dora Androlić, Janko Kišak, Jana Koščak, Hrvoje Cafuk su osvojili 2. mjesto. Srebrnu medalju osvojila je seniorska mix štafeta 4×100 m u sastavu Viktorija Vujović, Karlo Marciuš, Klara Koščak, David Šalamon s rezultatom 44,28 i štafeta 4×400 m u sastavu Tajana Židov, Karlo Marciuš, Rahela Leščak, Gabrijel Stojanović s rezultatom 3:32,03.

Peto mjesto osvojila je muška seniorska štafeta 4×200 m u sastavu Martin Mlinarič, David Šalamon, Valentino Bečeheli, Marko Kušter dok su u istoj disciplini seniorke diskvalificirane.