Maja Štimac na postolju u Sloveniji

Brončana Maja Štimac na utrkama Svjetskog kupa u Sloveniji

| 12.6.2016. u 15:09h | Objavljeno u Sport

U Sloveniji su održane prve utrke Svjetskog kupa u kajak kanu spustu na kojima su nastupile i članice Kajak kanu kluba Varteks Maja Štimac i Katja Bengeri, te u konkurenciji natjecatelja iz 20 država ostvarile zapažene rezultate.

Na klasičnom spustu, održanom na Savi između Zagorja i Hrastnika, u kajaku jednosjedu Maja Štimac zauzela je 15. mjesto, a u kanu jednosjedu Katja Bengeri bila je 9. Maja Štimac i Alba Zoe Gržin iz Zagreba nastupile su i u kanu dvosjedu za žene, te ostvarile najbolji rezultat među hrvatskim natjecateljima osvajanjem trećeg mjesta.

Natjecanje u sprintu održano je na Savinji u Celju i završilo je finalom koji je održan navečer pod reflektorima. U kajaku jednosjedu Maja Štimac zauzela je 17. mjesto, a u kanu jednosjedu Katja Bengeri je bila 12.

Za još jednu brončanu medalju zaslužne su Maja Štimac i Alba Zoe Gržin koje su u kanu dvosjedu u finalu stigle do trećeg mjesta.