Rahela Lešćak (1952) je na 400 m osvojila 2. mjesto s novim osobnim rekordom 55,89 Foto: AK Sloboda

Atletičarima Slobode četiri odličja na dvoranskom Prvenstvu Hrvatske

| 2.3.2021. u 09:40h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske. Varaždinski Atletski klub Sloboda imao je 10-tero predstavnika. Najuspješnija natjecateljica je bila Rahela Lešćak koja je na 400 m osvojila 2. mjesto s novim osobnim rekordom 55,89. Odmah iza nje plasirala se Tajana Židov osvojivši 3. mjesto s novim osobnim rekordom 56,18.

Najuspješniji natjecatelj bio je Martin Mlinarič koji je u skoku u vis osvojio 2. mjesto s novim osobnim rekordom 2,06. Nadomak medalje je bio Karlo Marciuš koji je na 400 m osvojio 4. mjesto istrčavši osobni rekord 49,06. Muška štafeta 4×400 m u sastavu Karlo Marciuš, Valentino Bečeheli, Marko Kušter, David Šalamon također je bila uspješna osvojivši 2. mjesto s rezultatom 3:21,28.

Od ostalih rezultata valja spomenuti: 4. mjesto Viktorije Vujović u bacanju kugle ( 12,32) i 8. mjesto u utrci na 60 m (7,86). Roko Farkaš bio je 5. u skoku u dalj (7,10)., dok je Orhidea Lešćak zauzela 10. mjesto u skok s motkom (2,80).