Atletičarima Slobode 8 zlata i dva državna rekorda na Prvenstvu Hrvatske u Čakovcu Foto: AK Sloboda

Varaždinske vijesti | 21.6.2021. u 16:15h | Objavljeno u Sport

U Čakovcu se protekli vikend održalo Prvenstvo Hrvatske za mlađe i starije kadete i kadetkinje. Na natjecanju je nastupilo 10 varaždinskih atletičara, članova AK Sloboda, koji su imali veoma opažene rezultate. Postavljena su 2 nova hrvatska rekorda i osvojeno 8 zlatnih medalja.

U kategoriji starijih kadetkinja se istaknula Jana Koščak s 3 osvojene zlatne medalje i s novopostavljenim hrvatskim rekordom na 100 m prepone koji sad iznosi 14,28. Jana je pobijedila u skoku u dalj s 5,71 m.

U štafeti 4×100 m kadetkinje u sastavu Dora Androlić, Stella Jurak, Ana Novotni, Jana Koščak su osvojile 3. mjesto s 50,73 dok su u štafeti 4×300 m u sastavu Dora Androlić , Stella Jurak, Ana Novotni, Helena Posavec osvojile 2. mjesto s 2:52,92.

U kategoriji starijih kadeta se istaknuo Janko Kišak s 3 osvojene zlatne medalje i novopostavljenim hrvatskim rekordom na 100 m prepone koji sad iznosi 13,18. Pobijedio je i na 100 m s novim osobnim rekordom koji sad iznosi 11,43 te u skoku u dalj s 6,41 m.

U kategoriji mlađih kadeta u disciplinama 400 m i 200 m uvjerljivo je pobijedio Jura Šarkanji s rezultatima 56,42, odnosno 26,39. Helena Posavec je pobijedila u utrci na 300 m s preponama s rezultatom 46,10. U bacanju kugle Iva Kostanjevec je osvojila 3. mjesto s hitcem od 10,68 m.

Prema broju osvojenih medalja na prvenstvu, Atletski klub Sloboda se nalazi na visokom 2. mjesto iza zagrebačkog Agrama s ukupno osvojenih 11 medalja od kojih je 8 zlatnih.

Od ostalih članova Slobode Luka Leščak bio je četvrti u skoku s motkom (2,40), dok je Dora Andorolić bila 8. na 60 m (8,19).