Atletičarima Slobode 10 medalja, od čega dva zlata na dvoranskom PH

U Zagrebu je održano dvoransko Prvenstvo Hrvatske na kojem je varaždinski Atletski klub Sloboda imao popriličan broj natjecatelja, koji su osvojili deset medalja od kojih su dvije zlatne. U skoku u vis Martin Mlinarič je uvjerljivo ponio titulu državnog prvaka s preskočenih 195 cm. Kod djevojaka, titulu državne prvakinje je ponijela Klara Koščak u skoku u dalj s preskočenih 5,82 cm.

U istoj disciplini Jana Koščak je osvojila 3. mjesto s rezultatom 5,50. Na tronu u disciplini 400 m našla su se dva predstavnika Slobode, Valentino Bečeheli kao srebrni s 49,68 i Marko Kušter kao brončani s novim državnim rekordom za kadete koji trenutno iznosi 51,16. Napomenimo kako Mlinarić već drugi put ove godine ruši navedeni rekord za nešto više od 3 desetinke. Roko Farkaš je osvojio dva 2. mjesta u disciplinama 60 m s preponama (8,61) i u skoku u dalj (6,55).

Srebrnu medalju u bacanju kugle osvojila je Viktorija Vujović (13,43) i muška štafeta 4×400 m u sastavu Farkaš, Kušter, Mlinarič, Bečeheli (3:37,83), a brončanu Ivan Plantak na 1500 m (4:34,27). Još su nastupili: Andrea Vuradin u skoku u vis (5. mjesto), Viktorija Vujović na 60 m (4. mjesto) i Jana Koščak u bacanju kugle (8. mjesto).