Napisao/la: Varaždinske vijesti -
Atletičari Slobode osvojili tri zlata i postavili novi hrvatski rekord na juniorskom Prvenstvu Hrvatske Foto: AK Sloboda

U Zagrebu je održano dvoransko Prvenstvo Hrvatske za juniore u organizaciji HAAK Mladost. Atletski klub Slobodu iz Varaždina predstavljalo je 7 atletičara koji su osvojili ukupno tri zlatne, jednu srebrnu i dvije brončane medalje.

Zlato je osvojio Valentino Bečeheli u utrci na 400 m s rezultatom 49,32 čime je istrčao normu za Europsko prvenstvo za mlađe juniore koje će se u ljeti održati u Rijetiju. Pobjedu je odnijela i Rahela Lešćak na 400 m s rezultatom 56,46 što je njen trenutni osobni rekord.  Konkurenciju je pomela i naša višebojka Klara Košćak u utrci na 60 m s rezultatom 8,55 čime je pred drugo plasiranom bila za više od pola sekunde.

Klara je nastupila i u skoku u vis gdje je zauzela 3. mjesto s preskočenih 160 cm. U skoku u vis Martin Mlinarič je osvojio 2. mjesto s preskočenih 198 cm. Viktorija Vujović je nastupila na 60 m i osvojila 3. mjesto s rezultatom 7,96.

Izvan konkurencije u utrci na 400 m nastupio je Marko Kušter i istrčao novi dvoranski kadetski rekord 51,43.