Andrej Hladnik slavio na Utrci za mač Grofa Draskovicha s rekordom staze

VV | 4.7.2023. u 08:11h | Objavljeno u Sport

U nedjelju, 2. srpnja, Atletski klub Varaždin je organizirao 9. utrku za mač Grofa Draskovicha. Ukupno je u svim utrkama ove godine nastupilo skoro 500 natjecatelja koji su zasigurno uživali trčeći šetnicom oko još uvijek praznog i zelenog Trakošćanskog jezera u podnožju jednog od naših najljepših dvoraca – Trakošćan.

Dječje utrke su se održale neposredno pred start glavnih utrka u nedjelju, iako su se originalno trebale održati dan ranije. Okupilo se 40-ak djece koji su u različitim kategorijama imali zadatak svladati 100, 200, 400, 600 i 800 metara. Sva djeca su nakon ulaska u cilj također dobila unikatne finišerske medalje i originalne majice, a pobjednici po kategorijama i prave drvene mačeve.

Glavni događaj ipak se održao malo kasnije i to kroz utrke na 5 km ili 10 km, a početak utrka oglašen je pucnjem iz topa Glasne kubure. Najprije je startala utrka na 5 km, a koju je uspješno završilo čak 284 natjecatelja. I ove godine pobijedio je slovenski predstavnik Andrej Mikelj koji je zadanu dionicu istrčao za 19:47. Odlično drugo mjesto osvojio je mladi Matej Nöthig (AK Varaždin) u vremenu 20:03 dok se na treće mjesto plasirao Saša Horvat (AK Međimurje) u vremenu 20:26.  U ženskoj konkurenciji pobijedila je Nika Svetec sa rezultatom 21:54 ispred slovenske predstavnice Nataše Bende u vremenu 23:37 dok se na treće mjesto plasirala Ivana Zeljko (AK Međimurje) u vremenu 24:00.

U glavnoj utrci na 10 km sigurnu i uvjerljivu pobjedu uzeo je najbolji trkač AK Varaždina, Andrej Hladnik koji je istrčao odličnu utrku i pobijedio u vremenu novog rekorda staze 34:50. Ovo je Andreju već četvrta pobjeda u Trakošćanu. Za drugo i treće mjesto borili su se također natjecatelji iz AK Varaždina, Tomislav Vertuš i Marko Martinčić, a na cilju je ipak malo bolji bio Tomislav koji je sa 38:10 bio samo 3 sekunde bolji od Marka (38:13). U ženskoj konkurenciji je uvjerljivo pobijedila Simona Jambrošić, također članica AK Varaždina, u vremenu 41:37 ispred Marine Godinić (AK Varaždin) koja je istrčala utrku u vremenu 43:58. Na trećem mjesto plasirala se Martina Horvat (AK Svetice) u vremenu 44:37.