Ana Marija Babić (lijevo crveni dres) u utakmici protiv Južne Koreje Foto: IHF

Ana Marija Babić i Nikolina Zadravec u osmini finala SP-a u Rusiji

| 10.7.2016. u 15:10h | Objavljeno u Sport

Ana Marija Babić iz ŽRK Koke i Nikolina Zadravec, koja je nedavno prošla iz redova Koke u Podravku, nastupaju za hrvatsku žensku juniorsku reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji gdje su se plasirali se u osminu finala.

Hrvatska je prolaz u osminu finala izborila u skupini B gdje su pobijedile Austriju 24:23, Brazil 26:25, Francusku 22:17, Tunis 35:24, a poražene su protiv Južne Koreje sa 26:23. Ana Marija Babić je minutažu dobila u susretima protiv Tunisa gdje je odigrala 45 minuta, zabila tri pogotka i ostvarila jednu asistenciju, dok je u porazu protiv Južne Koreje igrala pet minuta bez učinka.

Nikolina Zadravec je odigrala sve susrete za reprezentaciju i sveukupno zabila 11 pogodaka, dok joj je najbolji nastup bio u utakmici protiv Tunisa gdje je zabila pet pogodaka za 33 minute igre. Hrvatsku reprezentaciju u susretu osmine finala očekuje reprezentacija Madžarske, a susret će se odigrat u ponedjeljak 11. srpnja s početkom u 20 sati i 45 minuta.