AK Sloboda osvojila šest medalja na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske

Napisao/la: VV -
AK Sloboda osvojila šest medalja na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske Foto: AK Sloboda

U organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i AK Agram u Zagrebu se održalo Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke na kojemu su nastupili i atletičari Atletskog kluba Slobode. Varaždinski klub je predstavljalo deset atletičara i atletičarki koji su osvojili ukupno 6 medalja.

Klara Košćak je u disciplini 100 m prepone osvojila odlično drugo mjesto s 14,32. Klara je tek prvu godinu mlađa juniorka i ove godine iza sebe ima naslov juniorske prvakinje Hrvatske, a dokazala je da se odlično snalazi i u seniorskoj kategoriji. Osim Klare, srebrnu medalju osvojila je sprinterka Lucija Pokos u utrci na 200 m otrčavši tu dionicu za 24,75. Seniorke u sastavu Rahela Leščak, Klara Koščak, Orhidea Leščak i Lucija Pokos su u štafeti 4×100 m osvojile 3. mjesto s rezultatom 49,64.

Štafeta 4×400 m u sastavu Orhidea Leščak, Tajana Židov, Lucija Pokos i Rahela Leščak je osvojila također broncu s 1:01,42. Nadomak medalje je bila i Rahela Lešćak koja je na 400 m s preponama osvojila 4. mjesto s 1:01,42. Jedinu pobjedu za AK Slobodu ostvario je Mirko Mičuda u bacanju kladiva bacivši 62,94. U utrci na 400 metara David Šalamon je osvojio brončanu medalju s rezultatom 48,34. Nadomak medalje je bio Karlo Marciuš na 100 m osvojivši 4. mjesto s najboljim rezultatom ove sezone koji iznosi 10,95 i na 200 m istrčavši 22,15.

Od ostalih rezultata valja spomenuti Valentina Bečehelija koji je na 400 m zauzeo 8. mjesto s 49,84, Tajanu Židov koja je na 400 m osvojila 9. mjesto s 59.22, a na 800 m 6. mjesto s 2:20,20, mušku štafetu 4×400 m u sastavu Karlo Marciuš, Valentino Bečeheli, Ivan Plantak, David Šalamon koja se plasirala na 6. mjesto s 3:25,78.