Trnovčanci osvojili brončanu medalju na Vjeronaučnoj olimpijadi

| 13.4.2016. u 20:15h | Objavljeno u Društvo

Učenici Osnovne škole Trnovec Dominik Hrupek, Eleonora Trstenjak, Jelena Toljan i Emanuel Balentović pod vodstvom svoje mentorice, vjeroučiteljice Ljiljane Mišak sudjelovali su na državnom natjecanju iz vjeronauka - Vjeronaučnoj olimpijadi i osvojili treće mjesto.

Vjeronaučna olimpijada održavala se u Opatiji od 6. do 8. travnja ove godine. Na natjecanju s temom "Brak i obitelj u Božjem naumu" sudjelovalo je 17 osnovnih i 14 srednjih škola sa učenicima i njihovim mentorima iz 15 biskupija i nadbiskupija iz svih krajeva Hrvatske koji su postigli najbolje rezultate na međužupanijskim odnosno biskupijskim/ nadbiskupijskim natjecanjima.

Svečano otvaranje programa Vjeronaučne olimpijade održano je u Kongresnoj dvorani Grand Hotela Adriatic u Opatiji.

Uvjeren sam da su sva ova djeca, pripremajući se za Vjeronaučnu olimpijadu, naučila puno o vrijednostima obitelji koja je temelj društva. Sretna obitelj je ona obitelj koja živi u istinskom, dubokom, iskrenom i čvrstom ozračju međusobne ljubavi utemeljene u Božjem naumu - rekao je zamjenik ministra znanosti obrazovanja i sporta RH Hrvoje Šlezak.

Riječi poticaja i čestitki uputio je i predsjednik Vlade Republike Hrvatske Tihomir Orešković. Premijer je pohvalio projekt Vjeronaučne olimpijade ističući da se ovdje ne radi samo o projektu promocije vjeronaučnog znanja, nego prije svega o svjedočenju najvažnijih odgojno-obrazovnih i društveno-kulturnih vrijednosti koje ovi mladi svojim primjerom prenose i žive u hrvatskomu društvu.

Natjecateljski dio Vjeronaučne olimpijade počeo je u četvrtak 7. travnja, a sastojao se od tri djela, pismenog ispita, foto slagalice i "Tko želi biti Isusov milijunak".

U prvom dijelu natjecanja, od ukupno 60 mogućih bodova učenici OŠ Trnovec kao ekipa osvojili su izvrsnih 55,25 bodova. U drugom dijelu natjecanja, ekipe su trebale složiti foto slagalicu u roku od 3 minute i odgovoriti na 10 postavljenih pitanja koja su se nalazila na poleđini slagalice. Trnovčancima je bilo potrebno manje od jedne minute za slaganje slagalice, a na sva postavljena pitanja su dali točne odgovore i time osvojili maksimalnih 20 bodova.

Prema propozicijama natjecanja, samo prvih pet ekipa pristupa finalnom dijelu natjecanja – Tko želi biti Isusov milijunak. Ekipa OŠ Trnovec na tom je privremenom poretku zauzela treće mjesto s ukupno osvojenih 75,25 bodova.

Na „Milijunaku“, unatoč jednoj maloj pogrešci i dalje su zadržali treće mjesto ali im se u tome pridružila ekipa iz OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića koji su osvojili isti broj bodova.

- Ovim izvrsnim rezultatom naši su olimpijci na najbolji mogući način promovirali našu školu, župu i čitavu Varaždinsku biskupiju. Vjeronaučna olimpijada završila je dodjelom priznanja najboljim natjecateljima, ali i iznenađenjem kojega je za sve sudionike pripremila Riječka nadbiskupija - zlatnim medaljama kao simbolom jednakosti kojeg su dobili svi natjecatelji Vjeronaučne olimpijade kao i njihovi mentori - poručili su iz OŠ Trnovec.

Na Vjeronaučnoj olimpijadi sudjelovala je i ekipa Prve gimnazije Varaždin koja je osvojila peto mjesto. U ekipi koja je predstavljala Varaždinsku biskupiju i Prvu gimnaziju Varaždin sudjelovali su učenici Mihael Slunjski 1b, Ana Kujavec 1d, Matea Briševac 3a i Barbara Kokot 4a. Mentor učenicima je prof. Krunoslav Burek.