Dabrovi protiv Spačve došli do pete pobjede u prvenstvu

| 14.10.2015. u 19:33h | Objavljeno u Sport

U  utakmici 8. kola Premijer rukometne lige večeras je u dvorani na Dravi momčad Varaždina 1930 došla do pete pobjede u ovom prvenstvu, svladavši momčad Spačve iz Vinkovaca rezultatom 31:26, poluvrijeme 17:11.

Već po rezultatu nakon 30. minuta vidljivo je da su Dabrovi pitanje pobjednika riješili boljom igrom od suparnika u prvom poluvremenu. Nakon izjednačenog početka, domaćin je prvu prednost od dva gola imao u 16. minuti nadmetanja, kada je rezultat bio 8:6, a u 25. minuti ta je prednost narasla na 7 golova razlike, te je vodstvo Dabrova bilo 15:8.

U prvom dijelu najučinkovitiji kod domaćina bili su Horvat sa 4, te Vili Zobec, Huđ i Marčec s po tri gola, dok je Vujović pridodao dva. Kod gostiju Mile Mišić postigao je 4 gola. U nastavku utakmice domaćin je održavao stečenu razliku, koja je u 48. minuti iznosila 8 golova razlike (25:17), dok je susret završio s pet golova prednosti za Varaždin 1930.

Na kraju su najučinkovitiji bili Bruno Vili Zobec i Vedran Huđ sa šest golova, po pet su pridodali Ivan Horvat i Martin Marčec, a tri Leon Vučko. Kod gostiju po pet golova su postigli Mile Mišić i Slaven Šijaković.