Savjeti, ali i iskustva OPG-ova Dario, Hiržin i Andrije Kolačko te Licitarstva Slavica

vv | 31.12.2025. u 10:18h | Objavljeno u Našim krajem

Općina Klenovnik okupila poljoprivrednike i institucije na skupu „Izazovi poljoprivredne proizvodnje današnjice”

U organizaciji Općine Klenovnik, u ponedjeljak je u prostorijama DVD-a Klenovnik održan poljoprivredni skup pod nazivom „Izazovi poljoprivredne proizvodnje današnjice”, koji je okupio brojne poljoprivrednike, proizvođače i predstavnike institucija.

klenovnik_poljoprivrednici_5.jpg

Okupljene poljoprivrednike i organizatore pozdravio je načelnik Općine Klenovnik Martin Pintarić, istaknuvši važnost kontinuiranog dijaloga s poljoprivrednicima te zajedničkog traženja rješenja za izazove s kojima se svakodnevno susreću u proizvodnji.

- Ovaj skup, koji se održava uz sufinanciranje Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i šumarstva, organizirali smo s jasnim ciljem - da budemo konkretna podrška našim poljoprivrednicima. Svjesni smo izazova koji su pred vama, od fiskalizacije do prilagodbe novim pravilima i tržišnim uvjetima, i upravo zato želimo pružiti pravovremene informacije, stručne savjete te najaviti nove natječaje i mjere koje vam mogu olakšati poslovanje - kazao je načelnik Pintarić dodajući da Općina nastoji biti dobar partner poljoprivrednim proizvođačima slušajući njihove potrebe.

klenovnik_poljoprivrednici_1.jpg

- Ovakvi susreti prilika su za otvoren razgovor, razmjenu iskustava i povezivanje lokalnih OPG-ova s institucijama i strukom. Zahvaljujem svim predavačima i sudionicima koji su, unatoč tome što su blagdani, izdvojili svoje vrijeme kako bi podijelili znanje i iskustvo te dali doprinos razvoju poljoprivrede u našoj općini – poručio je načelnik Pintarić poželjevši svima sretan Božić te dobru i uspješnu novu 2026. godinu.

klenovnik_poljoprivrednici_4.jpg

U prvom dijelu skupa svoja su iskustva iz prakse predstavili lokalni poljoprivrednici i obrtnici, koji su govorili o izazovima proizvodnje i tržišnim uvjetima, a sudjelovali su predstavnici OPG-ova Dario, Hiržin i Andrija Kolačko te Licitarstva Slavica.

Drugi dio bio je posvećen mogućnostima pomoći i podrške poljoprivrednicima, uz sudjelovanje predstavnika Varaždinske županije, stručnih službi i gospodarskog sektora. Posebna pažnja posvećena je novostima koje sa sobom za nekoliko dana donosi Fiskalizacija 2.0, posebice dio koji se odnosi na poljoprivredne proizvođače, odnosno obiteljska i poljoprivredna gospodarstva.

Okupljenima se obratio i predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore Mladen Jakopović koji je govorio o očekivanjima i planovima za 2026. godinu. Tijekom cijelog trajanja događanja održavao se i sajam, a skup je zaključen neformalnim druženjem, večerom i razmjenom iskustava.

Općina Klenovnik ovim je skupom još jednom potvrdila svoju opredijeljenost jačanju lokalne poljoprivrede, povezivanju proizvođača sa stručnim institucijama te stvaranju preduvjeta za održivi razvoj ovog važnog sektora.

klenovnik_poljoprivrednici_3.jpg

Označeno u