NOVA ŠKOLSKA GODINA U škole na području Grada Ivanca krenulo 918 učenika, od kojih 111 prvašića

VV | 8.9.2025. u 13:25h | Objavljeno u Našim krajem

Veliko je uzbuđenje danas vladalo i u svim osnovnim školama ivanečkoga kraja jer – počela je nastava u novoj školskoj godini!

U novu šk. godinu 2025./2026. u osnovne škole na području Grada Ivanca krenulo je ukupno 918 učenika, od kojih 737 u matičnu OŠ Ivanec i njene područne škole te 181 učenik u OŠ Radovan i područne škole u njenom sastavu.

Naravno, najuzbuđeniji su bili prvašići, koji su danas prvi put u životu sjeli u školske klupe i upoznali se sa svojim učiteljicama.

U novu šk. godinu krenulo je ukupno 111 ivanečkih prvašića.

Osnovna škola Ivanec

Najviše prvašića je u  matičnoj Osnovnoj školi Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec i u njenim područnim školama – 86, što je nešto manje nego lani, kada ih je bilo 90. Od toga ih je u Ivancu 63, u Salinovcu 14, u Kuljevčici 6, a u Prigorcu 3.

Ukupno, u novu šk. godinu u matičnu OŠ Ivanec i njene područne škole krenulo je 737-oje učenika, dva više nego u prethodnoj godini. Od toga broja u Ivancu ih je 585, u Salinovcu 107, u Kuljevčici 35, a u Prigorcu 10-ero.

Osnovna škola Radovan

U matičnu OŠ Metela Ožegovića u Radovanu i u njene područne škole krenulo je 20 prvašića. Najveći pad broja prvašića ove je šk. godine u matičnoj školi u Radovanu, gdje ih je jesenas samo 9 (lani 20). U PŠ Margečan ih je 8, dok je u PŠ Gačice u prvi razred krenulo troje djece.

Ukupno, u OŠ Radovan i njene područne škole jesenas je krenuo 181 učenika (lani 187).

Još pet prvašića s područja grada Ivanca krenulo je u škole u Žarovnici (2) i Tužnom (3).

Dobrodošlica prvašićima!

U skladu s tradicijom, za prvašiće i njihove roditelje program dobrodošlice priređen je u svim školama. Za svoje male kolege priredili su ga stariji učenici te ga ispunili recitacijama, pjesmom i plesom i poručili im da je škola sjajno mjesto za stjecanje novih znanja, druženje, zabavu i prijateljstva.

Ravnatelj OŠ Ivanec prof. Damir Jagić dočekao je nove đake u školama u Salinovcu, Kuljevčici i Prigorcu, a nakon toga i u matičnoj školi Ivanec te im svima zaželio toplu dobrodošlicu.

- Želim vam da se u školi osjećate dobrodošlo, prihvaćeno i sigurno. Đačko doba je najljepše, ali kratko traje, a mi, odrasli, potrudit ćemo se da vam ga učinimo lijepim, da vas vodimo, potičemo i usmjeravamo – poručio je prof. Jagić. Zahvalio je Gradu Ivancu koji je i ove godine roditeljima pomogao u opremanju prvašića za školu te najavio pripreme za otvaranje dograđenog dijela škole.

-Škola je dograđena, u tijeku je opremanje,  a sve to skupa omogućit će da i ivanečki učenici napokon krenu u nastavu u jednoj smjeni. Početak jednosmjenske nastave očekujemo početkom studenog – najavio je prof. Jagić.

Roditeljima puno strpljenja i hrabrosti!

U ime Grada Ivanca, djeci, njihovim roditeljima, učenicima i školskom kolektivu obratio se zamjenik gradonačelnika Marko Friščić:

-I sam sam bio učenik ove škole i uvijek se rado sjećam dana provedenih u njoj. Iako nekad ni blizu nije bila tako opremljena i izgrađena kao što je danas, ivanečka škola zadržala je svoju izvrsnost i kvalitetu. Vama, djeco, želim puno znanja i lijepih trenutaka u školi, a roditeljima, pogotovo onima koji prvi put imaju prvašića, puno strpljenja i hrabrosti – poručio je Friščić te naglasio da se i Županija kao osnivač škole, i Grad Ivanec brinu na stvaranje što kvalitetnijih uvjeta za rad i boravak djece u školi.

Nakon što su učiteljice Zvezdana Čižić, Gordana Habek i Ivančica Krtanjek prozvale djecu koja su u ovoj šk. godini raspoređena u tri razredna odjela, maleni su se uputili u svoje razrede te prvi put u životu sjeli u školske klupe.

Doček prvašića u OŠ Radovan

Prvo školsko zvono danas je zazvonilo i za prvašiće u OŠ Metela Ožegovića u Radovanu te u PŠ Margečan i Gačice.

Program dobrodošlice za prvašiće i njihove roditelje pripremili su stariji učenici zajedno sa svojim učiteljicama. Veselim stihovima, recitalima i pjesmom uljepšali su im prve minute boravka u školi.

Dobrodošlicu učenicima i roditeljima uputila je ravnateljica škole Željkica Hanžek-Paska.

-Od danas ste dio naše školske zajednice, a pred vama su novi izazovi i nove životne staze- poručila je prvašićima ravnateljica Hanžek-Paska.

U ime Grada Ivanca okupljene je pozdravila izaslanica gradonačelnika Anita Kos.

–Svima vama želim sretan i uspješan početak školske godine, a posebne pozdrave upućujem prvašićima koji danas ulaze u svijet znanja, novih spoznaja i prijateljstava. Neka vam školski dani donesu radost, znatiželju i mnogo lijepih trenutaka, a roditeljima i učiteljima želim puno strpljenja – poručila je A. Kos.

S osmijehom na licu, u pratnji svojih učiteljica i s novim školskim torbama, prvašići su po prvi put ušli u svoje učionice, preuzeli knjige i zakoračili u jedno sasvim novo poglavlje života.