FOTO Luka Bonačić debitirao pobjedom, golom Benka Varaždin svladao Istru 1961 Foto: Krešimir Đurić

FOTO Luka Bonačić debitirao pobjedom, golom Benka Varaždin svladao Istru 1961

| 19.10.2019. u 16:50h | Objavljeno u Sport

Luka Bonačić debitirao je pobjedom na klupi Varaždina. U susretu 12. kola HT Prve lige Varaždin je pobijedio Istru 1961 s 1:0, golom Leona Benka u 87. minuti, na asistenciju Vitali Lisakovicha.

Kraj utakmice Varaždin je osvojio velika tri boda protiv Istre 1961.

Igrat će se 4 minute sudačke nadoknade vremena.

U 89. minuti izmjena kod gostiju umjesto Ćužea u igru je ušao Perić Komšić.

GOOOOOOOL. Igrala se 87. minuta kada je Lisakovich u duelu s igračem Istre 1961 Ćužeom  pred kaznenim prostorom gostiju izborio loptu otišao s njom na lijevu stranu i ubacio u kazneni prostor gdje je Benko loptu glavom poslao u mrežu za vodstvo Varaždinaca.

U 83. minutu dva udarca prema golu Varaždina igrača istre 1961, Bušlje i Ćužea, ali je Nevistić oba udarca zaustavio i loptu skrenuo u korner.

U 79. minuti prilikom doskoka ozlijedio se Guera Djou,ali se nakon liječničke intervencije vratio u igru.

U 74. minuti i treća izmjena kod Varaždina umjesto Mehdikhanija u igru je ušao Matija Kolarić.

U 73. minuti kod Istre 1961 umjesto Antonia Ivančića u igru je ušao Denis Bušnja.

U 72. minuti udarac Lončara zamalo pored lijeve vratnice gola Nevistića, korner za goste.

U 69. minuti druga izmjena kod Varaždina umjesto Daniela Štefulja u igru je ušao Dejan Glavica.

U 59. minuti izmjena i kod gostiju umjesto Obenga u igru je ušao Močinić.

U 54. minuti Lisakovich je nakon solo akcije uputio udarac s oko 18 metara zamalo pored lijeve vratnice gola gostiju.

U 51. minuti slobodan udarac za Varaždin s oko 23 metra malo desno iskosa,loptu je uzeo Benko, ali je pucao iznad gola.

U 49. minuti slobodan udarac za Istru 1961 s oko 24 metara lijevo iskosa, loptu je uzeo Ćuže i pucao prema golu,ali pored desne vratnice gola Nevistića.

Uoči početka drugog poluvremena trener Luka Bonačić odlučio je s terena povući Ivana Posavca a u igru je uveo Vitali Lisakovicha, kod Istre 1961 nije bilo promjena u sastavu u odnosu na početak susreta.

Kraj prvog dijela bez sudačke nadoknade vremena i bez golova.

U 40.minuti iz slobodnog udarca lijevo iskosa s oko 23 metra udarac prema golu okušao je Đurasek, a njegova lopta upućena prema desnoj vratnici gola Čondrića završila je u rukama vratara Istre 1961.

U 35. minuti opmenut je Vladan Adžić, zbog prekršaja na sredini terena.

U 27. minuti Adžić je pred golom srušio Ivančića, slobodan udarac za istru 1961 s 25 metara izveo je Lončar, koji je pucao snažno,ali i visoko preko gola Varaždina.

U 24. minuti požutio je Guera Djou zbog prekršaja nad Ćužeom na sredini terena.

U 15. minuti brza kontra Istre 1961 završila je udarcem Lončara pored gola Nevistića.

U 14. minuti loptu je u kaznenom prostoru primio Mehdikhani, ali je bio kružen dvojicom igrača gostiju i izborio je korner.

U 13. minuti udarac u donji desni kut gola Istre 1961 uputio je s 18 metara Djou, ali je vratar gostiju zaustavio njegovu loptu.

Prvi udarac prema golu uputio je Benko u 12. minuti s oko 18 metara, ali je lopta otišla iznad grede gola Čondrića, koji nije imao potrebu za interevencijom.

Prošlo je 10 minuta igre bez opasnosti po gol Istre 1961 ili Varaždina.

Trener Luka Bonačić odlučio je krenuti sa sastavom: Nevistić, Prce, Stolnik, Adžić, Tkalčić, Đurasek,Djou, Mehdikhani, Posavec, Štefulj, Benko. Na klupi su: Mrmić, Perković, Glavica, Glavina, Težak, Miličević, Kolarić, Fućak, Lisakovich.

Istra je utakmicu počela u sastavu: Čondrić, Bosančić, Gržan, Galiea, Franić, Ivančić, Lončar,Pavić, Ćuže, Obeng i Tomačević.

Po sunčanom i toplom vremenu minutu prije 15 sati pred 1360 gledatelja, među njima i 34 gostujuća, počela je utakmica 12. kola HT Prve lige između Varaždina i Istre 1961, susret koji ima veliku važnost za varaždinski sastav, kojemu su bodovi više nego potrebni. Sudac je Dario Bel iz Osijeka.