Tri zlatne medalje za Tamaru Artić u Ljubljani

| 23.12.2015. u 09:02h | Objavljeno u Sport

Ritmičarke Vindije imale su predzadnji ovogodišnji nastup na XXVI. New Year Cup Moste u Ljubljani gdje je bila ponajbolja konkurencija, iako je kraj godine. Članice Vindije su nastavile nizati uspješne nastupe posebno mlada Tamara Artić koja se i s ovog nastupa vratila s tri prva mjesta.

Turnir je bio izuzetno jak, radi se o FIG-ovom turniru na kojem su nastupile natjecateljke sa čak tri kontinenta, među njima ponajbolje bile su Ruskinje iz nekoliko klubova iz europskog dijela Rusije, ali i Azije, zatim Izraelke, Kanađanke, Bugarke, ritmičarke iz Grčke, Italije, Njemačke, Švedske, Nizozemske, te iz susjednih zemalja. Najjača konkurencija očekivano je bila među juniorkama i pre-juniorkama, s obzirom da ove djevojke traže mjesta u svojim reprezentacijama za Europsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Holonu u Izraelu.

Za Vindiju su nastupile Mia Vidaković u kategoriji juniorki koja je zauzela 16 mjesto, najvišu ocjenu je dobila s čunjevima no u finale je ušla s vijačom, ali zbog povrede u njemu nije nastupila. U kategoriji pre-juniorki nastupila je Ema Kovačić.  S jednim rekvizitom nastupila je vrlo dobro, no na drugom rekvizitu imala je nekoliko grešaka, pa je natjecanje završila na nezahvalnom 4. mjestu. No zahvaljujući solidnom nastupu na prvenstvu Hrvatske i dobrim ocjenama s turnira u Šiški, na kojem je nastupala ranije, već je potencijalna kandidatkinja za Europsko prvenstvo iako tek iduće godine ulazi u junirsku kategoriju. U kategoriji djevojčica rođenih 2004. i 2005. godine bila je i ovaj puta uvjerljivo najbolja Tamara Artić i osvojila još tri zlatne medalje za Gimnastički klub Vindija.