ŽKK Vindi iz Varaždina najmlađa je ekipa u A2 ligi

Pobjeda košarkašica Vindi na startu nove sezone u A2 ligi

| 19.10.2015. u 10:03h | Objavljeno u Sport

U dvorani u Graberju odigrano je 1. kolo ženske A2 košarkaške lige, između domaće ekipe Vindi i sastava Broda iz Slavonskog Broda. Košarkašice Vindi pobijedile su Brod rezultatom 56:44 (14:12, 16:10, 15:6 i 11:16).

Domaće su igračice dobro su krenule u utakmicu te prvu četvrtinu završile s prednošću od 14:12. Nastavak utakmice bio je još i bolji, zahvaljujući dobroj obrani ali i organiziranim napadima. Na poluvrijeme je domaća ekipa otišla s prednošću od 8 koševa, 30:22. Treću četvrtinu djevojke su odigrale najbolje jer su uspjele „izbaciti“ iz igre najbolju igračicu suparničke ekipe, zbog pet osobnih pogreška. U poslijednoj četvrtini priliku su dobile i najmlađe igračice, a koš je postigla i kadetkinja Paula Žanić. Najviše koševa postignula je Sara Đurasek, njih 15, dok je Karmen Petreković postigla 12, a Lara Brezovec 10 koševa. U sljedećem kolu Vindi odlazi na gostovanje u Zagreb, kod ekipe Folka Borovje.

ŽKK Vindi jedini je klub u gradu i u Županiji, koji se natječe u A2 ligi, s obzirom na to da se muška ekipa Vindi ne natječe u A2 ligi. Prvu ekipu Vindi čine 2 seniorke (Karmen Petreković i Laura Boltek), 10 juniorki (Sara Đurasek, Monika Dvorščak, Lara Brezovec, Nika Premuž, Roberta Štrocinger, Monika Zadravec, Ema Veseljak, Lucija Kauzler, Ana Jakopec, Erika Štrocinger) te 3 kadetkinje (Zita Božović, Paula Žanić i Ida Štrok) čime su najmlađa ekipa u A2 ligi.

Ekipa je ove sezone promijenila trenera, pa sada ekipu vodi Ida Šnidarić, bivša igračica kluba. U A2 ligi natječu se i Radost iz Čakovca, Brod iz Slavonskog Broda, Mursa iz Osijeka, Koprivnica, Požega, Podravac iz Virja, Jabuka iz Zaprešića te Folka-Borovje iz Zagreba.