Večeras na 36. zimskom prvenstvu Varaždina u malom nogometu kreće „nokaut“ faza!

| 22.12.2015. u 11:33h | Objavljeno u Sport

Sinoć su odigrane četiri utakmice veteranskog turnira, a večeras će se odigrati posljednje dvije prvoga kruga za veterane, ali i prve dvije utakmice repesaža za seniore, na ispadanje!

Sinoć su odigrane četiri sjajne veteranske utakmice, po prvi puta u maloj dvorani Arene uz Dravu. Sve četiri utakmice bile su napete do posljednjeg trenutka, dvije su i okončane (tek) s pogotkom razlike, preostale dvije odlučivane u samoj završnici.

Zagrebačka ZABA s jednim je jedinim golom, Krunića u 17. minuti, odlučila pobjednika u srazu s Klubom 45, a jednako je napeto, ali uz više pogodaka, bilo u srazu branitelja naslova (Ducati & Viz-Ex) i veterana NK Sračinca. Danijel Štefulj je brzo doveo „ducatijevce“ u vodstvo, I. Crnčec je poravnao u 13. minuti, ali je Štefulj već u idućem napadu vratio prednost (2:1). U nastavku su Vidović i treći puta Štefulj povisili na 4:1 i – budući da su ostale tri minute do kraja – činilo se da je gotovo. To međutim nisu mislili Levanić i Vincek u redovima Sračinca, smanjili su na 4:3, u zadnjoj minuti imali i veliku priliku za poravnanje, ostalo je ipak 4:3.

Veterani Slobode pak su ugodno iznenadili protiv ZABA-e, već u 4. minuti poveli 2:0 golovima Kozjaka i Malčića, Mišković je smanjio, ali i Kozjak svojim drugim golom povisio na 3:1 neposredno pred odlazak na odmor. Čim se krenulo s centra, Kovačević je opet smanjio na 3:2, međutim šest minuta kasnije Lončar je povisio na 4:2. Pet minuta prije kraja opet je ZABA smanjila, golom Vujasinovića, međutim Robert Lončar prometnuo se u junaka novim golom tri minute prije kraja, za 5:3.

Činilo se da će u zadnjoj utakmici koretinečki CB Star's & Krovišta Bosilj & LA-GO keramika bez problema upisati novi trijumf (nakon rekordne pobjede turnira 15:0 u 1. kolu), tim više što su se elitnom društvu pridružili i Čivrag, Morina i vratar Jukić (nije doduše bilo Hertla i Švigira). Međutim, u ekipi Bilikum petkom nisu ni približno mislili tako. Tek u zadnjoj minuti prvog poluvremena je favorizirani „SKBLG“ poveo (golom Kujtima Morine nakon prekrasne akcije), činilo se da „stvari dolaze na mjesto“ u 3. minuti nastavka kad je i Krešo Čivrag povisio na 2:0. No u 23. je Ivica Benković smanjio, Bilikum petkom pritiskao tražeći i izjednačenje, izvukao u zadnje tri minute i vratara (ušao Čop umjesto Apostolovskog), međutim umjesto izjednačenja primljen je gol nekoliko sekundi prije kraja (strijelac Čuljak), za konačnih 3:1.

Večeras se igraju zadnje dvije veteranske utakmice prvoga kruga, a nakon njih i prve dvije seniorskog repesaža – na ispadanje. Put u 1/16 finala tražit će Le Tresor iz Hrašćice i Catering Romantika & AŠ Signal iz Presečnog, odnosno nakon njih varaždinske ekipe Ropox i NU Sveučilište Sjever.